Tajemicze zniknięcie detektywa Pozytywki

Detektywa Pozytywki nikomu przedstawiać chyba nie trzeba! Właśnie ukazała się kolejna książka o naszym ulubionym bohaterze. Pan Grzegorz nie postarał się jednak – książka liczy zaledwie 73 strony! Dla mnie to stanowczo za mało, mam nadzieję, że Autor się poprawi i szybko napisze kolejną część, bo ta wystarcza tylko na jeden wieczór.

Trzeba przyznać, że jest bardzo (!) ciekawa i jeszcze bardziej tajemnicza. Już sam tytuł zdradza, że detektyw w tym tomie zniknie. Ale… czy powróci?

Pierwszą osobą, która zauważa, że Pozytywka zniknął, jest pani Majewska. Dzieli się tą wiadomością z panem Mietkiem, ten zawiadamia wszystkich mieszkańców w kamienicy, gdzie mieści się agencja Różowe Okulary…

Co zrobią dalej Pani Majewska z panem Mietkiem, mała Asia, Dominik, Zuzia i ich rodzice oraz panią Ryczaj? Może im pomożesz w poszukiwaniach?  Czy detektyw Pozytywka wróci do swojej Agencji? Przekonaj się sam, ja Ci nie zdradzę!

Blanka Piotrowska, kl. 3 a

Grzegorz Kasdepke: Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Na ratunek Shanti

Kochasz zwierzęta? To tak, jak główna bohaterka „Na ratunek Shanti”, niepokorna nastolatka. Jinny ma tylko jedno marzenie – chciałaby mieć własnego kucyka.

Gdy jednak los stawia na jej drodze źle traktowaną klacz arabską o imieniu Jasmin Koń zabójca, dziewczyna bez wahania postanawia jej pomóc. Choć wydaje się, że zwierzę nigdy jej nie zaufa, Jinny zrobi wszystko, żeby je ocalić. I w końcu jej się to udaje! Jak – tego nie zdradzę, musisz sam się przekonać…

Dodam, że książka oparta jest na faktach, które źródło mają w Szkocji. Uważam, że mogą ją przeczytać osoby w każdym wieku, zwłaszcza, jeśli kochają konie. Po pierwszej zapewne sięgniesz po kolejne części z serii. Żeby się przekonać, że jest właśnie dla Ciebie, sięgnij po nią i daj znać, czy pokochałeś te książki jak ja!

Klaudia Borowska, kl. 6 b

Patrycja Leitch: Na ratunek Shanti, Wydawnictwo Dolnośląskie

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Ściśle tajny niewiarygodny dziennik prosiaka

Dziś tekst o tym, jak poprawić sobie humor, czyli co czytać, kiedy jesteś w dołku (pała
z matmy…). Książka Emera Stampa jest koszmarem dla miłośników literatury pięknej. Cóż, głównym bohaterem jest… świnia o uroczym imieniu Prosiak.

Dziennik jest relacją nieustannego zmagania się z ogromnym problemem, jakim jest otyłość, która dla świnki łączy się z groźbą zostania… szynką. Na życie Prosiaka czyhają liczni wrogowie, np. gospodarz i stado paskud. Jedyną szansą na przetrwanie jest udział
w eksperymentalnym locie na Plutona…

Książkę przepełnia czarny humor, nie najwyższych lotów… W sam raz dla strudzonego życiem ucznia. Dziennik polecam szczególnie tym, co mieli nie najlepszy dzień
i potrzebują ukojenia zszarpanych nerwów. 8/10!

Terapeutyczne działanie książeczki wypróbował i poleca ją -

Ignacy Wach, kl. 4 c

Emer Stamp: Ściśle tajny niewiarygodny dziennik prosiaka, wydawnictwo Zielona Sowa

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Do trzech odlicz! Zabawy matematyczne

W ubiegłym roku szkolnym miałem przyjemność spotkać się z Panem Grzegorzem Kasdepke na Festiwalu Literatury we Wrocławiu. Opowiadał nam wtedy interesujące historie, więc z zaciekawieniem i radością sięgnąłem po Jego książkę.

Nie zawiodłem się! Wybrałem „Do trzech odlicz!, bo tytuł wydawał mi się interesujący.
I taka właśnie była ta lektura. Opowiadała o matematyce. Polecam ją właśnie dzieciom, które mają kłopoty z tym przedmiotem w szkole. W przystępny sposób przedstawia ona zagadnienia matematyczne – to naprawdę możliwe!

Gwarantuje i do lektury zachęca -

Szymon Baran, kl. 4 c

Grzegorz Kasdepke: Do trzech odlicz! Zabawy matematyczne, Wydawnictwo Literatura

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Mity dla dzieci

Ostatnio z przyjemnością przeczytałem książkę Grzegorza Kasdepki „Mity dla dzieci”. Wydana została ona w twardej okładce i ma 197 stron. Dzieli się na 20 rozdziałów, każdy
z nich opowiada o innym micie.

Jednym z moich ulubionych rozdziałów jest ten zatytułowany „Uwaga na słońce”. Historia ta zaczyna się ma wyspie Kreta. Tam mieszkał, wraz ze swoim synem, Dedal, słynny grecki rzeźbiarz oraz architekt. Oboje marzyli o powrocie do rodzinnych Aten. Król Krety, Minos, nie chciał stracić najwybitniejszego rzeźbiarza na świecie. Dedal wpadł zatem na pomysł, ale nie chciał go zdradzić nikomu, nawet swojemu synowi…

Jesteście ciekawi, jak zakończy się ta historia? Nie czytaliście jeszcze mitologii? To koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Oceniam ją na 9 w skali dziesięciostopniowej, więc naprawdę wysoko!

Maciej Miętkiewicz, kl. 4 c

Grzegorz Kasdepke: Mity dla dzieci, Wydawnictwo Literatura

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci

Jedna z wielu książek Grzegorza Kasdepke to „Bon czy ton”. Opowiada o przygodach bliźniaków Kuby i Buby. Chłopiec jest mądry, ale często zarozumiały. Natomiast jego siostra bywa roztrzepana, ale za to przywiązuje dużą wagę do własnego ubioru.

Historia rozpoczyna się rozmową babci z rodzicami dzieci na temat ich zachowania. Wynika z niej, że rodzeństwo zachowuje się w sposób naganny.
Dzieci nie przestrzegają etykiety.

Babcia postanawia to zmienić. W tym celu zabiera wnuki na spotkanie z autorem książki
o dobrym wychowaniu. W tym miejscu zaczyna się przygoda bliźniaków.

W skali od 1 do 10 oceniam tę książkę na 9. Polecam ją chłopcom i dziewczynkom. Jest naprawdę ciekawą lekturą, wiele się z niej dowiedziałem o dobrym zachowaniu
i prawidłowych manierach.

Sebastian Lengole, kl. 4 c

Grzegorz Kasdepke: Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci, Wydawnictwo Literatura

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Poradnik małego hobbysty

Niedawno w szkole mieliśmy wystawę hobbystów. Wielu uczniów chciał na niej wystąpić, ale nie mieli swojego hobby. Widać nie wpadła im jeszcze w ręce książka Marcina Przewoźniaka „Poradnik małego hobbysty. Wszystko, co musisz wiedzieć, by rozwijać swoje pasje”.

Książka podpowiada, jak wybrać hobby. Można ich mieć wiele. Może skorzystacie z podpowiedzi. Można zbierać pluszaki, kolekcjonować znaczki pocztowe, gromadzić zdjęcia, rysowanki sprzed 35lat, stare monety, obrazy, pocztówki kapsle, kulki. Można je wymieniać z innymi. Najciekawszą propozycją z poradnika jest dla  mnie kolekcjonowanie kulek-głupulek,zwierzaków-kumplaków bo można się nimi wymieniać i bawić. A jak komuś znudzi się hobby, to może je zmienić!

Ja zbieram pluszowe pieski, a Wy?Jak nie macie jeszcze hobby, koniecznie przeczytajcie tę książkę! Zachęcam -

 Andżelika Białkowska, kl. 4 b

Marcin Przewoźniak: Poradnik małego hobbysty, wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Poradnik małego skauta

Podczas poszukiwań ciekawego poradnika trafiłem na książkę idealnie pasującą do mnie – harcerza. Był to „Poradnik małego skauta,
czyli wszystko co musisz wiedzieć, by przetrwać” Marcina Przewoźniaka”.

W książce znajdujemy podstawowe informacje o tym, jak stać się samodzielnym i świetnie dającym sobie radę w życiu chłopcem. Przeczytamy również, jak poradzić sobie w lesie, jak własnoręcznie zrobić śniadanie, jak czytać zakodowane znaki, a nawet uszyć ubranie ze starego koca. Z poradnika dowiemy się nie tylko, jak poradzić sobie w ciemnym lesie czy zaimponować kolegom w szkole, ale także jak rozpalić ogień bez zapałek, mierzyć wysokość drzew bez konieczności wchodzenia na nie oraz jak odróżnić rośliny jadalne od trujących.

Książka ta ma charakter poradnikowy, do tekstów są dodane ilustracje, są one czytelne i zrozumiałe. Bardzo dobrze są opisane zasady bezpieczeństwa i zachowania się w groźnych sytuacjach.

Każda strona zachęca do przeczytania kolejnej. Często, by wykonać coś, co jest proponowane przez autora, potrzebna jest pomoc osoby dorosłej albo współdziałanie całej rodziny.

Myślę, że jeszcze niejednokrotnie powrócę do tej lektury, ponieważ sprawiła mi mnóstwo radości i nauczyła ciekawych rzeczy.

Karol Światłoń, kl. 4b

Marcin Przewoźniak: Poradnik małego skauta, wydawnictwo Papilon

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Poradnik małego patrioty

Chciałabym polecić Wam poradnik, w którym znajdują się ciekawe informacje na temat naszej pięknej ojczyzny, Polski.
Ta książka to „Poradnik małego Patrioty” Marcina Przewoźniaka.

Pokazuje Polskę ciekawą, taką, którą warto poznać. Kolejne rozdziały opowiadają o ważnych sprawach związanych z naszym krajem. Poznajemy nasza historię, tradycję, ciekawostki o bohaterach, przyrodzie, miejscach wartych zobaczenia.

Przede wszystkim ta książka wytłumaczyła mi, jak zostać patriotą.

Serecznie zapraszam Was do przeczytania tego poradnika –

Lena Siwakowska, 4 b

Przewoźniak Marcin: Poradnik małego patrioty, wydawnictwo Papilon

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Moja pierwsza książka o sztuce przetrwania

Miałem sięgnąć po wybrany poradnik. I trafiłem znakomicie, bowiem w ręce wpadła mi „Moja pierwsza książka o sztuce przetrwania”.

Wiele się z niej dowiedziałem o przetrwaniu w dziczy. Książka poinformowała mnie, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zrobić buty z kory drzewa i liny. Ciekawostka – co kilka rozdziałów w książce zmienia się pora roku, więc jest aktualna cały rok, kiedykolwiek po nią sięgniecie. Książka jest naprawdę przydatna. Przyda się tym, którzy wyjeżdżają na biwaki czy obozy do lasu.

Interesujesz się survivalem? Sięgnij po nią koniecznie!

Polecam – Michał Stachurski, kl. 4 b

Stefan Kälman, Jan Jäger: Moja pierwsza książka o sztuce przetrwania, wydawnictwo REA

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj