Safari – gra na samotne chwile

Kiedy nie masz towarzystwa – ta gra sprawi, że czas minie Ci błyskawicznie! Spędzisz czas ze słoniami, zebrami, nosorożcami, lwami  i kozicami. I co najważniejsze – Safari przeznaczone jest dla jednego gracza, możesz w nią zagrać nawet tuż przed snem.

Gra składa się z 4 klocków o różnych kształtach, książeczki, w której opisane są logiczne łamigłówki do wykonania i zielonego pudełka – planszy.

Twoje zadanie polega na zasłanianiu zwierząt na planszy za pomocą klocków w taki sposób, by odsłonięte pozostały tylko te wskazane w zadaniu. Są 4 rozdziały, na poziomie Starter zadania są proste, a potem trudność rośnie przez poziomy Junior i Expert do bardzo trudnych w dziale Master.

Jeśli dopiero zaczynasz grę, zacznij od najprostszych zadań. Grę możesz przerwać w każdej chwili i zacząć od dowolnego zadania.

Autorzy polecają grę osobom od 7 do 99 lat.

Jest świetna, a docenił ją Komitet Ochrony Praw Dziecka przyznając grze główną nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

Sama gram i polecam wszystkim – Blanka Piotrowska, kl. 2 a

Memo Bingo

Każdy gracz otrzymuje po jednej planszy. Kartoniki trzeba położyć na stole i wymieszać. Gracze po kolei odwracają kartoniki i pokazują je innym graczom. Każdy sprawdza, czy na jego planszy znajduje się właśnie ten obrazek. Jeśli tak, zakrywa go żetonem.

Kartonik zostaje na swoim miejscu, a do gry przystępuje kolejna osoba. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zakryje wszystkie pola i krzyknie „BINGO!”.

Gra jest bardzo wciągająca, pomaga nauczyć się słówek z języka angielskiego. Według autorów jest przeznaczona dla grupy 4-11 lat, ale my jesteśmy starsi i bardzo nam się podobała. Sprawdziła się też na urodzinach młodszych dzieci.

W czym ta gra jest inna od znanych nam gier typu „Bingo”? Otóż tutaj na kartonikach są angielskie słówka. I oczywiście obrazki. To świetny sposób, by w zabawie utrwalać  angielskie słownictwo.

Ocena 5,5/6

(zabieramy 0,5 punktu za niepotrzebne karty, które mylą zawodników)

Anastazja Dokiciuk, Weronika Duda, Julia Rup, Emilka Kołodziej

Gra DOBBLE

Dobble to gra dla 2 do 8 osób powyżej 6 lat (tak pisze na pudełku, myślimy, że niekoniecznie). Autorzy gry wybrali 50 popularnych symboli i umieścili je na 55 kartach, po 8 na każdej. Pomiędzy dwiema dowolnymi kartami jest tylko jeden wspólny znak i to gracze muszą jak najszybciej odnaleźć który i głośno go nazwać.

Gra w Dobble

Gra ma kilka wariantów, więc dłuuuugo się nią nie znudzicie. Niezależnie od tego, w którą mini-grę grasz, zawsze musisz być pierwszą osobą, która dostrzeże i nazwie identyczny symbol na dwóch kartach, a następnie zabierze kartę, umieści kartę na innej lub odda ją spośród swoich.

Gra toczy się na prawdę szybko, z czasem gracze wykrzykują zauważone figury i emocje rosną. W czasie zabawy jest wesoło i w każdej chwili zaskakuje.

Ocena 6/6!

Grali: Maja Tomczak, Gracjan, Hania Kaczmarek

(…)Liczy się szybkość i spostrzegawczość. Grałyśmy w grę razem z Martyną i bardzo dobrze się bawiłyśmy. W komplecie jest jedna talia kart, jednak zagrać nią można aż w 5 różnych gier, co jest dużym plusem. Gra bardzo przypadła nam do gustu, więc myślę, że jeszcze kiedyś w Dobble zagramy!

Grały: Kasia Górska, Martyna Klimaszewska, Magda Wasilewska