Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Środa, 2017-09-20

Imieniny: Eustachego, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziny: 2140244
  • Do końca roku: 102 dni
  • Do wakacji: 275 dni
Jesteś tutaj: Start / Strona Główna

Strona Główna

Artykuły

Już wiemy, jakie to Tarapaty mieli Julka i Olek!

2017-09-20

W 5 dni po premierze oławskie kino zagrało "Tarapaty" specjalnie dla uczniów Jedynki! W ostatnich latach w Polsce powstaje niewiele filmów dla młodych widzów, ale ten nakręcony został z rozmachem i na podstawie świetnego scenariusza. Reżyser zadbał też o znakomitą obsadę. Wśród dorosłych aktorów rozpoznaliśmy znane postaci ze świata filmu, za to odtwórcami głównych bohaterów - Julki i Olka  - były dzieci, które po raz pierwszy wystąpiły na scenie. I trzeba przyznać, że znakomicie poradzili sobie ze swym pierwszym aktorskim wyzwaniem.

Czytaj więcej o: Już wiemy, jakie to Tarapaty mieli Julka i Olek!

Cebulkowe Spotkania

2017-09-18

18 września tradycyjnie już Czwartoklasiści spotkali się z najstarszymi Uczniami Jedynki, by w cebulkowych kręgach wysłuchać opowieści o szkole i poznać nowych kolegów i koleżanki.

Klasa 4 a spotkała się z 6 a, 4 b z 6 b, a 4 c z 5 a.

Dźwięki dzwoneczka sygnalizowały zmiany rozmówców i po każdym rozpoczynała się rozmowa na kolejny temat. W ten sposób Czwartoklasiści poznawali wieści z  naszej Szkoły...

Czytaj więcej o: Cebulkowe Spotkania

Lato zaklęte w słoikach... na drugie śniadanie

2017-09-18
Powiększ zdjęcie

Jak dobrze, że zapach i smak truskawek, śliwek, porzeczek, jagód, gruszek, jabłek można zatrzymać robiąc z nich pyszne dżemy! A że wrzesień w tym roku nas nie rozpieszcza, jest pochmurno i dość chłodno - mocno już jesiennie - to dyżurująca własnie klasa 6 a postanowiła sprawić wszystkim miłą niespodziankę zapraszając na Śniadanie Mistrzów!

Czytaj więcej o: Lato zaklęte w słoikach... na drugie śniadanie

Dzień Kropki w odsłonie Starszych

2017-09-18
Powiększ zdjęcie

Nasze "Starszaki" z klas 4 -6 także świętowały Dzień Kropki. Każdy mógł podpisac się swoją kropką na "Kropkowanej Liście Obecności". W innym miejscu korytarza czekały poduszeczki z tuszem. Tym razem kropkę należało odbić swom kciukiem, a potem można było domalowywać do niego, co fantazja podpowiadała. Na tych, co lubią błyskotki czekały kolorowe karteczki z przyklejonymi dżecikami. Należało taką błyszczącą kropeczkę potraktować jako element obrazka. I powstawały cudeńka...

Czytaj więcej o: Dzień Kropki w odsłonie Starszych

Dzień Kropki w odsłonie Młodszych...

2017-09-18
Powiększ zdjęcie

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.  W naszej szkole również obchodzimy Dzień Kropki.

 Dzień Kropki SP1 Oława

Czytaj więcej o: Dzień Kropki w odsłonie Młodszych...