Artykuły

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym.

2017-01-30
Powiększ zdjęcie

W ubiegłym tygodniu ( 25 stycznia) zakończyliśmy Mistrzostwa Szkoły w  tenisie stołowym kl. V-VI. Wyłoniliśmy jednocześnie tenisistów którzy będą nas reprezentować na zawodach międzyszkolnych ( w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej).

Mistrzostwa szkoły ,jak co roku, przebiegały w 2 etapach. Od września  uczniowie rywalizowali w swoich klasach - systemem" każdy z każdym." Ci którzy zajęli pierwsze dwa miejsca     w klasie (w kategorii dziewcząt i chłopców) awansowali do ścisłego finału.

W tegorocznym finale chłopców wystąpili: Karol Leszko, Wiktor Mik, Szymon Dyczyński, Szymon Paras, Piotr Węgiełek, Krystian Rosek, Michał Jasiński, Dorian Kucharzyk.

Wśród dziewcząt do finału awansowały: Maja Maziarz, Maja Michałowska, Nina Romcio, Klaudia Borowska, Amelia Messyasz, Zosia Podlecka, Weronika Tworkowska, Martyna Boczulak......

KINDER+SPORT " czwórki" -MINISIATKÓWKA

2017-01-31

21 stycznia do Milicza wybrali się szóstoklasiści z naszej szkoły (oraz z SP5) by reprezentować Oławę w I turnieju elim. - tym razem w kategorii "czwórek". Wszystkie zespoły wystąpiły pod szyldem MKS OLAVIA OŁAWA.

Najlepiej spisał się zespół MKS OLAVIA 1 w składzie Kacper Zientara, Szymon Dyczyński, Piotr Węgiełek, Michał Jasiński (SP1) oraz Karol Zakonek (SP5), który zajął siódme miejsce.

IX miejsce zajęła drużyna MKS OLAVIA 2 w skadzie Krystian Rosek, Wiktor Mik, Wojciech Skorupiński, Mikołaj Karpiel, Stefan Janus (wszyscy SP1)

Miejsce jedenaste zajęła drużyna w składzie Dorian Lechki, Kacper Leciejewski, Krzysztof Juśkiewicz (SP5) i Dorian Kucharzyk (SP1)

KINDER+SPORT " DWÓJKI" -MINISIATKÓWKA

2017-01-31

15. stycznia liczna grupa uczniów z "jedynki" brała udział w pierwszym turnieju eliminacyjnym minisiatkówki KINDER + SPORT. Gospodarzem turnieju była Oława. W zawodach wzięło udział 31 drużyn z Dolnego Śląska ( do Oławy zjechały zespoły z Milicza, Legnicy, Kamiennej Góry, Wrocławia, Świdnicy, Legnicy, Lubina, Lubania, Wałbrzycha). Uczniowie "jedynki" reprezentowali nasze miasto jako zespoły MKS OLAVIA OŁAWA ( 3 drużyny) oraz SP1 Oława (1 drużyna).

Turniej wygrała drużyna z legnicy, a zespoły z Oławy zajęły następujące miejsca:

10 miejsce 1 drużyna MKS OLAVIA w składzie: Wojciech Biela, Bartek Jasiński ( obaj SP1) i Michał Marcinów (SP2)

17 miejsce zajęła drużyna SP1 Oława w składzie: Filip Gadawa, Maciej Frysztak

20 miejsce zajęła 2 drużyna MKS OLAVIA w składzie: Marcin Kuźnicki, Sebastian Ciosek, Michał Klukowski ( wszyscy SP1 Oława)

23 miejsce zajęła 3 drużyna MKS  OLAVIA w składzie : Michał Stachurski, Szymon Herba, Borys Sobkowiak (wszyscy  SP1 Oława)

Mini piłka ręczna - IMS

2017-01-26

III miejsce chłopców  (przy odrobinie szczęścia mogło być jeszcze lepiej )  i IV miejsce dziewcząt to bilans naszych piłkarzy ręcznych w tym roku szkolnym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się w hali OCKF (23 listopada dziewczęta i 1 grudnia chłopcy)

Szkołę reprezentowali:

Natalia Urny, Maja Maziarz, Maja Michałowska, Kamila Reichart, Weronika Tworkowska, weronika Paprocka, Julia Rup, Martyna Sokołow, Natalia Wróbel, Amelia Messyasz, Martyna Boczulak

Zbigniew Bielawski, Szymon Dyczyński, Kamil Zimoch, Kacper Zientara, Michał Jsiński,  Dorian Kucharzyk, Wiktor Mik, Krystian Rosek, piotr Węgiełek, Jakub Piotrowski, Marcin Kuźnicki, Wojciech Biela

Szachy

2017-01-26

10 listopada w Ośrodku Kultury odbyły się zawody szachowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły w skłdzie: Nela Komornicka, Paweł Solarski, Wojciech Skorupiński, Kamil Zimoch zajęła bardzo dobre III miejsce ! Gratulujemy!!!!