Piątek, 2017-07-21

• Odwiedziny: 2009171
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Dolnośląska e-Szkoła

• Od stycznia szkoła rozpoczęła następny moduł projektu pn. "Dolnośląska e-Szkoła", którego głównym celem jest rozwijanie kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem ICT , wdrożenie nowych innowacyjnych form nauczania i oceniania poprzez między innymi wykorzystanie platformy edukacyjnej. Szkoła posadowiona została na platformie edukacyjnej Fronter. Od marca prowadzimy zajęcia edukacyjne z uczniami. Po trzech miesiącach wdrożeniowych mamy potwierdzenie, że uczniom bardzo przypadła do gustu ta forma. Mamy też sukces , jeśli chodzi o liczbę logowań i aktywność na Fronterze, co podkreślano na konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dla osób zarządzających   projektem. Jako jedyna szkoła na 250 placówek uczestniczących w projekcie udało nam się wprowadzić na Frontera uczniów I-go etapu. W nowym roku szkolnym odstąpimy od tworzenia sal dla oddziałów "0", ponieważ dzieci 5 i 6 letnie nie są w stanie samodzielnie korzystać z Frontera. W tym okresie sprawozdawczym oddziały "0" w zasadniczy sposób ograniczyły nam uzyskanie 70% wskaźnika logowań, co stanowi zasadniczy punkt umowy jaką szkoła zawarła z beneficjentem. Nasza szkoła w ramach DeS otrzymała bogate wyposażenie w postaci tablicy interaktywnej, wizualizera, projektora, zestawu testico, 14 laptopów dla uczniów starszych, 8 laptopów dla uczniów kl. 1-3, 5 laptopów nauczycielskich. Odstąpiliśmy od przyjęcia urządzeń peryferyjnych Mobireg do prowadzenia dziennika elektronicznego. Wybrany został w zamian multidziennik firmy Synthelix, na potrzeby którego doposażyliśmy wszystkich nauczycieli w laptopy.