Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2017-09-25

Imieniny: Aureli, Kamila

Statystyki

  • Odwiedziny: 2150529
  • Do końca roku: 97 dni
  • Do wakacji: 270 dni
Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Artykuły

Kolejna edycja "Pól Nadziei"

2016-11-02
Powiększ zdjęcie

„Dopóki nadzieja - trwa życie” - te słowa staly się hasłem przewodnim VIII Oławskich Pól Nadziei.  21 października w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta rozpoczęto kolejną edycję akcji. W imprezie uczestniczyli również przedstawiciele Szamorządu Uczniowskiego z SP1, którzy również w naszej szkole mają swoje inicjatywy zwiazane z tą akcją. 

 

 

 

Czytaj więcej o: Kolejna edycja "Pól Nadziei"

Pasowanie na ucznia

2016-11-02
Powiększ zdjęcie

21 października w poczet Uczniów Jedynki włączony został kolejny rocznik Pierwszoklasistów. Stało się to, zgodnie z tradycją, w szkolnej auli, w obecności Sztandaru, a przemówienie witające uczniów w murach szkoły wygłosiła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Emilia Kołodziej.

Czytaj więcej o: Pasowanie na ucznia

Masz swój głos - Wybory 2016

2016-10-02
Powiększ zdjęcie

30 września aula szkolna czekała gotowa, aby przyjąć wyborców. Wybieraliśmy naszych przedstawicieli w Samorządzie Uczniowskim. W tym roku doszło do dwóch innowacji. Wybory nie odbyły się na poniedziałkowej  radzie klasy, a w piatkowy poranek, ponieważ taką datę ustalili organizatorzy projektu "Samorządy mają głos", do którego dołaczyła Jedynka. Głos w prawyborach otrzymali na ich prośbę trzecioklasiści.

Czytaj więcej o: Masz swój głos - Wybory 2016

Debata wyborcza

2016-10-02
Powiększ zdjęcie

26 września aula szkolna wypełniła się po brzegi. Klasy 3-6 poznały kandydatów do SU.

Czytaj więcej o: Debata wyborcza

Kampania wyborcza

2016-10-02
Powiększ zdjęcie

W najstarszej podstawówce Oławy od kilku dni korytarze są niezwykle kolorowe. W SP1 im. Bolesława Chrobrego trwa kampania wyborcza. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego (p. Janina Borecka i p. Monika Gawron) zachęcały intensywnie klasy do wyłonienia swoich przedstawicieli. Sztaby wyborcze na radzie klasy stworzyły świetne kampanie dla swoich kolegów, czego dowodem są plakaty, zawieszki, ulotki i hasła wyborcze. Z niecierpliwością czekamy na debatę plenarną, która została zaplanowana na 26 września. Jej zasady opracowali moderatorzy, a później byli głównodowodzącymi spotkania.

Czytaj więcej o: Kampania wyborcza