Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2017-11-21

Imieniny: Janusza, Marii

Statystyki

  • Odwiedziny: 2279642
  • Do końca roku: 40 dni
  • Do wakacji: 213 dni
projekt
Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Artykuły

Obchody Dnia Niepodległości

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

         17 września członkowie Samorządu Uczniowskiego udali się do Urzędu Stanu Cywilnego w Oławie aby dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda  jedno z Praw Dziecka – prawo do tożsamości. Pani Renata Wolf – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego udzieliła uczniom odpowiedzi na liczne zadawane pytania dotyczące: rejestracji nowo urodzonego dziecka, nadania mu imienia, nazwiska,  obywatelstwa.Po powrocie do szkoły uczestniczyliśmy w warsztatach, ktore utrwaliły naszą wiedzę a także wykonaliśmy "Paszporty Naszej Tożsamości"

Czytaj więcej o: Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego

Dzień Nauczyciela

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

         Samorząd Uczniowski klas 4-6 z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, wszelkiej pomyślności i zadowolenia z pracy. Do życzeń uczniowie dołączyli samodzielnie przygotowany słodki poczęstunek.

DZIĘKUJEMY!

Czytaj więcej o: Dzień Nauczyciela

Obchody Dnia Patrona w naszej szkole

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

         Wszyscy uczniowie „jedynki” wiedzą, że jej patronem jest Bolesław Chrobry – pierwszy król polski. Co roku w szkole organizowany jest Dzień Patrona mający na celu upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o dzielnym królu Bolesławie. W tym roku ten dzień przypadł 13 września a zorganizowali go nowo wybrani członkowie Samorządu Uczniowskiego.  Reprezentacja każdej klasy, otrzymała zestaw 8 zadań dotyczących wiedzy o Bolesławie Chrobrym, a następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Bractwem Rycerskim. Podczas tej „żywej” lekcji historii wszyscy mogli poznać dzieje Polski od  dzieciństwa Bolesława Chrobrego, poprzez Jego koronację  zjazd w Gnieźnie aż do końca okresu panowania króla.

Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o Patronie Szkoły zajęła klasa   VI B . Gratulacje dla zwycięskiej klasy!!!

Czytaj więcej o: Obchody Dnia Patrona w naszej szkole

Wycieczka do Warszawy

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

 

         W pierwszych dniach października członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz jego opiekunowie wzięli udział w wycieczce  Warszawy. Stolica przywitała nas deszczem, ale pomimo tego bardzo się wszystkim spodobała. Głównym celem wycieczki była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. W tym samym dniu uczniowie wzięli udział w warsztatach w Muzeum Historii Żydów w Polsce. Ponad to zwiedzili Muzeum Pieniądza w Narodowym Banku Polskim, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Stadion Narodowy. Na koniec wszyscy mogli przeżyć ciekawe doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik. To tylko część atrakcji jakie czekały na nas w stolicy. Pozostałe miejsca można zobaczyć na naszych zdjęciach.

 

 

 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy