Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2017-07-23

Imieniny: Sławy, Sławosza

Statystyki

  • Odwiedziny: 2013118
  • Do końca roku: 161 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

4 a

Artykuły

Lekcja kleksografii - nietypowa lekcja j. polskiego

2017-04-12
Powiększ zdjęcie

Twórcze zadanie miała klasa 4a w trakcjie omawiania lektury pt. "Akademia Pana Kleksa. Po odczytaniu fragmentu książki uczniowie sformuowali przepis na kleksa, a następnie zabrali się do pracy. Było niezwykle kolorowo i kreatywnie. Zgodnie z poleceniem uczniowie do powstałych kleksów napisali krótkie wiersze.

Czytaj więcej o: Lekcja kleksografii - nietypowa lekcja j. polskiego

Pierwsza nasza Gala Najlepsi z Najlepszych

2017-03-26
Powiększ zdjęcie

Miło nam, że nasza klasa licznie reprezentowana była podczas Gali, która tradycyjnie odbyła się na podsumowanie pierwszego semestru. Zwyczajowo, Uczniowie z najwyższymi średnimi i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem, wraz ze swoimi Rodzicami, spotykają się w styczniowy wieczór, by cieszyć sie wspólnie dobrymi wynikami. Zawsze wtedy Uczniowie przygotowują dla swoich Najbliższy piękny występ i wręczja om drobne upominki. Natomiast Pani Dyrektor wręcza Rodzicom listy gratulacyjne. W tym roku wieczór osnuły myśli zaczerpnięte z twórczosći autora Małego Księcia. Było pięknie i magicznie!

Czytaj więcej o: Pierwsza nasza Gala Najlepsi z Najlepszych

Lekcja historii poza szkołą

2017-03-26
Powiększ zdjęcie

Myliłby się ten, kto by myślał, że historii wystarczy się uczyć z nawet najwspanialszego podręcznika! O nie, znacznie lepiej sprawdzają się lekcje w terenie - na przykład w zamku! A bardzo niedaleko, bo już w położonym po sąsiedzku Brzegu mamy pałac, a tam, specjalnie dla nas, odbyła się niezykle ciekawa lekcja historii, którą zapamiętamy na długo...

Czytaj więcej o: Lekcja historii poza szkołą

Rodzice o naszych Prawach

2017-03-26
Powiększ zdjęcie

Zwykle zadania dostajemy my, tym jednak razem otrzymali je rodzice. Poprosiliśmy ich, by na listkach w jesiennych barwach wypisali, jakie prawa mają ich dzieci. I - nie zawiedliśmy się - Rodzice uczciwie wykonali zadanie, a my ubraliśmy drzewko w jesienne listki pełne naszych praw.  Serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom!

Czytaj więcej o: Rodzice o naszych Prawach

Zasadziliśmy Pole Nadziei

2017-03-26
Powiększ zdjęcie

Jest taki fragment ziemi za budynkiem naszej Szkoły, gdzie co roku uczniowie sadzą cebulki żonkili, by potem ściąć je i zabrać na spotkanie w ramach projektu Pola Nadziei. W tym roku nasza klasa zebrała najwięcej cebulek i mieliśmy przyjemność posadzenia ich na poletku Pól Nadziei, by wiosną zażółciły się pięknie i dały nadzieję ludziom nieuleczalie chorym i ich rodzinom. Teraz trzymamy kciuki, by cebulki się przyjęły i zaskoczyły nas wiosną zółto-zielonym dywanem.

Czytaj więcej o: Zasadziliśmy Pole Nadziei