Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2018-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Statystyki

  • Odwiedziny: 2426864
  • Do końca roku: 344 dni
  • Do wakacji: 152 dni
projekt

5 c

Artykuły

Pierwsza tura Dyżuru Gospodarza Szkoły

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Pierwsza tura Dyżuru już za nami. Szkoda, bo bardzo go lubimy . Można wtedy w szkole zorganizować wiele ciekawych inicjatyw. W tym roku wykorzystaliśmy święta i imprezy "kalendarzowe". Zorganizowaliśmy Dzień Patriotyczny z okazji święta Niepodległości, Konurs fotograficzny o kotach - chcieliśmy zwrócić uwagę na przypadający w czasie dyżuru Dzień Czarnego Kota, zbieraliśmy karmę dla kotów i przekazaliśmy ją do schroniska. Z okazji Międzynarodowego Dnia bez Papierosa przeprowadziliśmy serwis informacyjny o szkodliwości palenia a każda klasa przygotowała pracę plastyczną  - prace te wyeksponowaliśmy na korytarzu szkolnym. Sprzedawaliśmy ciasta i babeczki a zarobione pieniądze zostaną przekazane na wolontariat. Musicie przyznać, że były to bardzo pracowite dwa tygodnie...

Czytaj więcej o: Pierwsza tura Dyżuru Gospodarza Szkoły

Wycieczka do Wrocławia

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj zamiast normalnych lekcji, jak w każdy piątek, pojechaliśmy do Wrocławia. Najpierw mieliśmy "żywą lekcję historii" w Związku Sybiraków. Spotkaliśmy się z panem, który urodził się na Syberii. Mieszkał tam wraz z innymi zesłańcami. Opowiedział nam wiele ciekawych faktów o życiu Polaków w tym tak tragicznym miejscu. Zwiedziliśmy  Muzeum Golgoty Wschodu.

Druga część wycieczki to spektakl teatralny w Teatrze TVP pt "W pustyni i w sieci". Spektakl bardzo nam się podobał.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Wrocławia

Na zajęciach koła historycznego

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Prawie cała klasa uczęszcza na zajęcia koła historycznego. .Są to lekcje na których poznajemy historię trochę inaczej niż na lekcjach.Dzisiaj na lekcji bawiliśmy się klockami, zobaczcie sami....

Czytaj więcej o: Na zajęciach koła historycznego

Lekcja Ekologii w GWO

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

25 października nasza klasa uczestniczyła w lekcji ekologii w Gminnym Zakładzie  Odpadów w Gaci. Była to lekcja  bardzo "śmierdząca" ale i pouczająca. Dzięki miłym Paniom, które najpierw pokazały nam prezentację, później ciekawe bajki a następnie oprowadziły nas po Zakładzie, dowiedzieliśmy się co się dzieje z odpadkami, które tak lekko "produkujemy" i jak są one zagospodarowywane. Była to lekcja bardzo pouczająca.

Czytaj więcej o: Lekcja Ekologii w GWO

Wycieczka do Warszawy

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Ponad połowa naszej klasy uczestniczyła w organizowanej przez Samorząd Uczniowski trzydniowej wycieczce do Warszawy. Zwiedziliśmy Sejm, Mueum Powstania Warszawskiego Centrum Pieniądza przy NBP,  Zamek Królewski, widzieliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, mieliśmy warsztaty w muzeum POLIN i wiele jeszcze innych atrakcji.Było bardzo ciekawie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy