Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2018-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2826799
  • Do końca roku: 99 dni
  • Do wakacji: 271 dni
projekt
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

"Balladyna" J. Słowackiego nie jest nam obca!

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

Edukacja teatralna to nieodłączny element lekcji j. polskiego oraz dobra okazja do nauki zasad savoir-vivre. Szóstoklasiści nim udali się na spektakl zdobyli wiedzę dotyczącą historii teatru w prestiżowym i nowoczesnym Muzeum Teatru we Wrocławiu, gdzie poznali podstawowe kroki baletu, podziwiali artystyczne plakaty teatralne, zobaczyli rekwizyty i kostiumy, a nawet sprawdzili swoje możliwości dykcyjne, a tym samym posmakowali treningu aktorskiego. Na deskach Teatru Polskiego uczniowie obejrzeli musical „Balladyna” w wykonaniu obsady warszawskich aktorów.

Czytaj więcej o: "Balladyna" J. Słowackiego nie jest nam obca!

DZIEŃ KROPKI

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.  W naszej szkole również obchodzimy Dzień Kropki. 15 września  zgromadziliśmy się  na boisku przed szkołą tworząc razem z klasą  0 b wielką kropkę! Pani Ola zrobiła zdjęcie z okna naszej sali. 

Czytaj więcej o: DZIEŃ KROPKI

Spotkanie z PANIĄ POLICJANTKĄ

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

W piątkowy ranek odwiedził nas niezwykły Gość. Razem z innymi dziećmi wysłuchalismy ostrzeżeń, które padały z ust PANI POLICJANTKI. Omówiliśmy zasady bezpieczeństwa i numery alarmowe. Spotkanie nie trwało długo, ponieważ Pani została wezwana przez radio na ważną, policyjną akcję!

Czytaj więcej o: Spotkanie z PANIĄ POLICJANTKĄ

W "KORONCE"

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

Otrzymalismy zaproszenie do oddziału dziecięcego "Koronka" Miejskiej Biblioteki Publicznej. Niektórzy z nas tu już byli.  Poznaliśmy zatem i przypomnieliśmy sobie zasady wypożyczania książek, korzystania z czytelnii i inne ważne zasady, które obowiązują w bibliotece. Oglądnęliśmy nawet bajkę z morałem pt: "Bracia Łabędzie"! Bylismy tak grzeczni, że Pani Bibliotekarka zaprosiła nas na kolejne spotkania Śmiech

Czytaj więcej o: W "KORONCE"

Powitanie JESIENI

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

Nadeszła... jesień. Niby przyszła do nas, ale to My wyruszylismy jej na spotkanie. Zgromadziliśmy piękne DARY JESIENI! Możemy się pochwalić, że do naszej klasy zaglądają inne dzieci, aby zobaczyć naszą niezykłą wystawę Wyluzowany  Malowaliśmy farbami pejzaże jesienne i oglądaliśmy zmiany w przyrodzie. Najlepszą frajdą było poszukiwanie kasztanów. po dzrodze do parku. Mamy ich całą masę! Aaaa... z nadejściem jesieni, pojawiły się w naszej klasie... CICHASZKI Uśmiech przychodzą wtedy, gdy jest cicho i pomagają nam w wypełnianiu kart pracy! Ciiiiii!

Czytaj więcej o: Powitanie JESIENI

ŚWIĘTO NASZYCH CHŁOPCÓW

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

Dzień Chłopaka w naszej klasie był niezwykły, bo chłopcy byli baaaaaardzo grzeczni! W końcu czekali na niespodziankę od dziewczynekPocałunek  Kiedy chłopcy bawili się wesoło (podgladając od czasu do czasu ) , dziewczynki podjęły trud pracy tworzenia laurek. Na koniec dnia nasze URWISY otrzymały dyplomy, laurki, krawaty i drobne upominki. Ale była radość! A dziewczynki juz nie mogą doczekać się swojego święta...Mrugnięcie

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO NASZYCH CHŁOPCÓW

A co jeszcze robiliśmy we wrześniu?!

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

Poznawaliśmy się! Każdy z nas przyniósł pamiątkę z wakacji, bawiliśmy się sensorycznie i na placu zabaw. Obchodziliśmy Dzien Przedszkolaka, poznaliśmy zasady ruchu drogowego i znaki drogowe. Jak to mozliwe, że pierwszy miesiąc w szkole już za nami!?

Czytaj więcej o: A co jeszcze robiliśmy we wrześniu?!

Dzień Chłopca i Burza we Wrocławskim Teatrze Lalek

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

KINO-SZKOŁA

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

Lekcja historii

2017-10-01
Powiększ zdjęcie

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

Czytaj więcej o: Lekcja historii

Spotkanie cebulowe

2017-10-01
Powiększ zdjęcie