Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2018-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2826853
  • Do końca roku: 99 dni
  • Do wakacji: 271 dni
projekt
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

CO ZOBACZYLIŚMY ZA MIASTEM

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

Czekaliśmy i czekaliśmy na piękną pogodę , aż w końcu wybraliśmy się za miasto . Mieliśmy obejrzeć krajobraz bliższy i dalszy . Nie do końca nam się to udało , bo słoneczko nie chciało się pokazać . Dopiero w drodze powrotnej uśmiechnęło się do nas . Zobaczylismy jednak jak zmienia się już jesiennie przyroda wokół nas . Warto było trochę zmarznąć , bo przynajmniej nie było lekcji !

Czytaj więcej o: CO ZOBACZYLIŚMY ZA MIASTEM

DZIEŃ UŚMIECHU

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

WARZYWA I OWOCE W NASZEJ KLASIE

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

We wrześniu postanowiliśmy zorganizować w naszej klasie wewnętrzny konkurs . Chodziło o to , aby jak najczęściej przynosić do śniadania owoce lub warzywa ( jedno i drugie też ! ). Niektóre dzieci bardzo ładnie porozumiały się z rodzicami i śniadania naprawdę były z dodatkami tego co trzeba . Prawie wszystkie dzieci nosiły codziennie zdrowe jedzonko . W nagrodę dostały pożywne i zdrowe soczki . Dziękujemy rodzicom za troskę !

Czytaj więcej o: WARZYWA I OWOCE W NASZEJ KLASIE

MY TEŻ MYŚLIMY O ZWIERZĘTACH

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

TAK JAK INNE KLASY W NASZEJ SZKOLE ZBIERALIŚMY KARMĘ , ZABAWKI , RĘCZNIKI , SMYCZE ... DLA POTRZEBUJĄCYCH KOTKÓW I PIESKÓW . OTO CO ZEBRALIŚMY .

Czytaj więcej o: MY TEŻ MYŚLIMY O ZWIERZĘTACH

Międzynarodowy Dzień Muzyki

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

Muzyka grana na żywo przez uczniów naszej szkoły rozbrzmiewała  na korytarzach w trakcie każdej przerwy. Utwory współczesne oraz klasyczne zostały zagrane na trąbkach, skrzypcach, pianinie, gitarze oraz na flecie. Niektórzy odważyli się na śpiew, który pojawił się w formie: a cappella, przy akompaniamencie oraz w duecie. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Samorządu Uczniowskiego serca z nutką - gratulujemy!

Inicjatywa kl.6b w ramach pełnienia Dyżuru Gospodarza Szkoły sprzyjała promocji talentów muzycznych wśród uczniów oraz zdecydowanie umiliła dzień, bo jak wiadomo od dawna muzyka łagodzi obyczaje, ale także pozytywnie nastraja ;-).

 

 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Muzyki

Kominek o Powstaniu Warszawskim

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

2 października, w 73 rocznicę upadku Powstania Warszawskiego, społeczność szkolna usiadła w kręgu, by przypomnieć sobie tamten czas. Uczniowie klasy 6 a opowiadali, czym w czasie powstania zajmowali się młodzi ludzie. Mówili o pracy sanitariuszek, łączników i Zawiszaków. Z ust harcerzy połynęło wiele pieśni z czasów powstania i tych, które powstały  w czasach nam współczesnych, by przywołać 43 dni chwały, które okupione zostały śmiercią tak wielu mieszkańców stolicy.

Spokanie w auli stało się okazją do wręczenia nagród w konkursach,
które w czasie swojego dyżuru ogłosiła klasa 6 a.

2

 

Czytaj więcej o: Kominek o Powstaniu Warszawskim

Wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

Z cyklu: NIETYPOWA LEKCJA J. POLSKIEGO:

 

Tak jak cała Polska przeczytaliśmy fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i dzięki temu już wiemy co to takiego jest dramat. Upieczętowaliśmy to wydarzenie pamiątkowym stemplem w zeszyce.

 

 

Czytaj więcej o: Wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu

W muzem pamiątek wakacyjnych

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

Z cyklu: NIETYPOWA LEKCJA J. POLSKIEGO:

 

Wrześniowe lekcje w klasie 4a nawiązują do ciepłych i radosnych dni w trakcie wakacji. Cenne skarby, pamiątki, muszelki, kamyczki, breloczki, pocztówki to tylko niektóre z eksponatów, które mogliśmy oglądać w sali nr 10 naszej szkoły. Uczniowie na zajęciach pracowali w grupach przygotowując stanowiska z pamiątkami. Było naprawdę ciekawie!

Czytaj więcej o: W muzem pamiątek wakacyjnych

Czy dobrze znam swoich kolegów z klasy?

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

Z cyklu: NIETYPOWA LEKCJA J. POLSKIEGO:

 

Kolejna lekcja to klasowy konkurs plastyczno-polonistyczny. Jak się okazało dla uczniów to była bułka z masłem! Wszyscy świetnie znali zainteresowania swoich rówieśników, a także prawidłowo odczytali ukryte litery z przygotowanych plansz.

Czytaj więcej o: Czy dobrze znam swoich kolegów z klasy?

Czas na lekturę - "Akedemia Pana Kleska", czyli szkoła marzeń!

2017-10-06
Powiększ zdjęcie

NIETYPOWA LEKCJA J. POLSKIEGO:

 

Oj działo się! W sali 10 kolorowe kartki, kartony, farby i teksty  Jana Brzechwy poszły w ruch. Wszystko dlatego, że omawiając lekturę wyobraźnia przeniosła nas w świat niezwykłej szkoły...

 

 

Czytaj więcej o: Czas na lekturę - "Akedemia Pana Kleska", czyli szkoła marzeń!