Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2018-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2826768
  • Do końca roku: 99 dni
  • Do wakacji: 271 dni
projekt
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Nasze Listy do Polski do poczytania w Rynku

2017-11-12
Powiększ zdjęcie

Ponad 200 listów Uczniów naszej Szkoły napisanych do Polski z okazji Jej 99 urodzin mogli przeczytać oławianie spacerujący po naszym Rynku. Mądre i piękne słowa wśród bieli i czerwieni wyesponowane zostały na witrynie sklepu BHP i przykuwały wzrok spacerowiczów już od pierwszych chwil, kiedy to nasi harcerze układali je na dużej sklepowej witrynie. Kto jeszcze nie widział wystawy, ma okazję do 14 listopada -zachęcamy!

Czytaj więcej o: Nasze Listy do Polski do poczytania w Rynku

Sztandar Jedynki dla Niepodległej!

2017-11-12
Powiększ zdjęcie

W najważniejszych momentach wyciągany jest z gabloty i wędruje w różne miejsca, by podkreślić ważność chwili... Nasz zabytkowy, siedemdziesięcioletni już Sztandar... 11 listopada, w Dniu Święta Niepodległości, stanął wśród sztandarów oławskich szkół, stowarzyszeń i instytucji, by pokaząc, że Społeczność Jedynki cieszy się z Urodzin Ojczyzny i włącza do obchodów tej ważnej uroczystości. Naszą Szkołę podczas uroczystości reprezentowała kilkudziesiecioosobowa grupa Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Sztandar Jedynki dla Niepodległej!

Wędka szczęścia

2017-11-12
Powiększ zdjęcie

Oto trójka rybaków: Kuba, Adaś i Wojtek. Zapewnili świetną zabawę dzieciom od lat pięciu do trzynastu. Każdy mógł zanurzyć sieć i wyłowić jakiś skarb z morskiej głębiny. Radości było co niemiara...

Czytaj więcej o: Wędka szczęścia

Święto Niepodległości

2017-11-12
Powiększ zdjęcie

Święto Niepodległości

2017-11-12
Powiększ zdjęcie

10 listopada Niepodległością cieszyliśmy się wędrując przez miasto biało-czerwonym korowodem i śpiewając pod Pomnikiem Losów Ojczyzny piękne pieśni. Wysłuchaliśmy też historycznej refleksji przygotowanej przez klasę 4 c. Natomiast 11 listopada Nela i Weronika reprezentowały nas w uroczystościach powiatowych. Dodatkowo, nasze Listy do Polski można obejrzeć na wystawie w Rynku w sklepie bhp,

Czytaj więcej o: Święto Niepodległości

Święto Niepodległej

2017-11-12

10 listopada w biało-czerwonym korowodzie przeszliśmy przez miasto, by pod Pomnikiem Losów Ojczyzny złożyć kwiaty, zaśpiewać patriotyczne pieśni i wspólnie cieszyć się z 99 urodzin Niepodległej Polski. Dzień później reprezentanci naszej klasy uczestniczyli w obchodach powiatowych tego święta, Olek i Karol stali na honorowej warcie pod Pomnikiem, a Oliwka i Kasia złożyły symboliczne białe i czerwone kwiaty, by upamiętnić tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Ojczyźnie.
Napisaliśmy też piękne listy do Polski i zostały one wyeksponowane w Rynku na wystawie sklepu bhp.

Czytaj więcej o: Święto Niepodległej