Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2018-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2826752
  • Do końca roku: 99 dni
  • Do wakacji: 271 dni
projekt
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Kampania wyborcza 2017/2018

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Kolejny rok szkolny .... Z radością i energią zabieramy się do pracy.

         Wrzesień jest miesiącem, w którym w naszej szkole rozpoczyna się kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 6. Do samorządu może kandydować uczeń, który ma co najmniej bardzo dobre zachowanie, wykazuje się wzorową postawą uczniowską i ma pomysły na ciekawe inicjatywy szkolne. Kandydaci do SU przygotowują plakaty wyborcze i przeprowadzają kampanię, dzięki której może zaprezentować swoją osobę całej społeczności uczniowskiej.

        

Czytaj więcej o: Kampania wyborcza 2017/2018

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

       

         29 września 2017 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas 4-6. W tym dniu aula szkolne zmieniła się w prawdziwy lokal wyborczy. Znalazła się w niej urna wyborcza, komisja wyborcza, flagi państwowe i karty do glosowania. Każda klasa kolejno przychodziła do auli a uczniowie otrzymywali karty do glosowania. Na każdej karcie można było oddać głos na trzech kandydatów. Wypełnioną kartę uczniowie wrzucali do urny wyborczej. Po zakończonym glosowaniu, komisja zliczyła oddane karty do glosowania i podsumowała wyniki glosowania.

 

Czytaj więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wycieczka do Warszawy

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

 

         W pierwszych dniach października członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz jego opiekunowie wzięli udział w wycieczce  Warszawy. Stolica przywitała nas deszczem, ale pomimo tego bardzo się wszystkim spodobała. Głównym celem wycieczki była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. W tym samym dniu uczniowie wzięli udział w warsztatach w Muzeum Historii Żydów w Polsce. Ponad to zwiedzili Muzeum Pieniądza w Narodowym Banku Polskim, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Stadion Narodowy. Na koniec wszyscy mogli przeżyć ciekawe doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik. To tylko część atrakcji jakie czekały na nas w stolicy. Pozostałe miejsca można zobaczyć na naszych zdjęciach.

 

 

 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy

Obchody Dnia Patrona w naszej szkole

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

 Wszyscy uczniowie „jedynki” wiedzą, że jej patronem jest Bolesław Chrobry – pierwszy król polski. Co roku w szkole organizowany jest Dzień Patrona mający na celu upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o dzielnym królu Bolesławie. W tym roku ten dzień przypadł 13 września a zorganizowali go nowo wybrani członkowie Samorządu Uczniowskiego.  Reprezentacja każdej klasy, otrzymała zestaw 8 zadań dotyczących wiedzy o Bolesławie Chrobrym, a następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Bractwem Rycerskim. Podczas tej „żywej” lekcji historii wszyscy mogli poznać dzieje Polski od  dzieciństwa Bolesława Chrobrego, poprzez Jego koronację  zjazd w Gnieźnie aż do końca okresu panowania króla.

Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o Patronie Szkoły zajęła klasa   VI B . Gratulacje dla zwycięskiej klasy!!!

Czytaj więcej o: Obchody Dnia Patrona w naszej szkole

Dzień Nauczyciela

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

         Samorząd Uczniowski klas 4-6 z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, wszelkiej pomyślności i zadowolenia z pracy. Do życzeń uczniowie dołączyli samodzielnie przygotowany słodki poczęstunek.

 

Czytaj więcej o: Dzień Nauczyciela

Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

         17 września członkowie Samorządu Uczniowskiego udali się do Urzędu Stanu Cywilnego w Oławie, aby dowiedzieć się jak w praktyce wygląda  jedno z Praw Dziecka – prawo do tożsamości. Pani Renata Wolf – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego udzieliła uczniom odpowiedzi na liczne zadawane pytania dotyczące: rejestracji nowo urodzonego dziecka, nadania mu imienia, nazwiska,  obywatelstwa. Po powrocie do szkoły uczestniczyliśmy w warsztatach, ktore utrwaliły naszą wiedzę a także wykonaliśmy "Paszporty Naszej Tożsamości"

Czytaj więcej o: Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego

CZTERY KIERUNKI ŚWIATA

2017-11-19
Powiększ zdjęcie Określamy porę dnia. Jak wschodzi i zachodzi Słońce.

17 listopada 2017r.

Z każdym dniem doświadczamy więcej!

Dzisiaj z wykorzystaniem "dziwnego" dla nas urządzenia

wyznaczaliśmy cztery kierunki świata.

Okazało się, że to "dziwne" urządzenie to KOMPAS!

Czytaj więcej o: CZTERY KIERUNKI ŚWIATA

Obchody Dnia Niepodległości

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

10 listopada obchodziliśmy w naszej  szkole najważniejsze święto państwowe związane z odzyskaniem niepodległości. W 1918 roku,  po 123 latach zaborów i niewoli  Polska znów stała się wolna.

Uczniowie naszej szkoły, odświętnie ubrani, z flagami biało-czerwonymi w dłoni udali się pod pomnik Losów Ojczyzny. Tutaj po krótkiej części informacyjno- artystycznej Samorząd Uczniowski wraz z przedstawicielami harcerzy złożył kwiaty na pomniku symbolizującym bohaterską walkę Polaków o wolność i niezależność.

Czytaj więcej o: Obchody Dnia Niepodległości

Lekcja Ekologii w GWO

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

25 października nasza klasa uczestniczyła w lekcji ekologii w Gminnym Zakładzie  Odpadów w Gaci. Była to lekcja  bardzo "śmierdząca" ale i pouczająca. Dzięki miłym Paniom, które najpierw pokazały nam prezentację, później ciekawe bajki a następnie oprowadziły nas po Zakładzie, dowiedzieliśmy się co się dzieje z odpadkami, które tak lekko "produkujemy" i jak są one zagospodarowywane. Była to lekcja bardzo pouczająca.

Czytaj więcej o: Lekcja Ekologii w GWO

Wycieczka do Warszawy

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Ponad połowa naszej klasy uczestniczyła w organizowanej przez Samorząd Uczniowski trzydniowej wycieczce do Warszawy. Zwiedziliśmy Sejm, Mueum Powstania Warszawskiego Centrum Pieniądza przy NBP,  Zamek Królewski, widzieliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, mieliśmy warsztaty w muzeum POLIN i wiele jeszcze innych atrakcji.Było bardzo ciekawie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy

Na zajęciach koła historycznego

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Prawie cała klasa uczęszcza na zajęcia koła historycznego. .Są to lekcje na których poznajemy historię trochę inaczej niż na lekcjach.Dzisiaj na lekcji bawiliśmy się klockami, zobaczcie sami....

Czytaj więcej o: Na zajęciach koła historycznego

Wycieczka do Wrocławia

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj zamiast normalnych lekcji, jak w każdy piątek, pojechaliśmy do Wrocławia. Najpierw mieliśmy "żywą lekcję historii" w Związku Sybiraków. Spotkaliśmy się z panem, który urodził się na Syberii. Mieszkał tam wraz z innymi zesłańcami. Opowiedział nam wiele ciekawych faktów o życiu Polaków w tym tak tragicznym miejscu. Zwiedziliśmy  Muzeum Golgoty Wschodu.

Druga część wycieczki to spektakl teatralny w Teatrze TVP pt "W pustyni i w sieci". Spektakl bardzo nam się podobał.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Wrocławia

Pierwsza tura Dyżuru Gospodarza Szkoły

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

Pierwsza tura Dyżuru już za nami. Szkoda, bo bardzo go lubimy . Można wtedy w szkole zorganizować wiele ciekawych inicjatyw. W tym roku wykorzystaliśmy święta i imprezy "kalendarzowe". Zorganizowaliśmy Dzień Patriotyczny z okazji święta Niepodległości, Konurs fotograficzny o kotach - chcieliśmy zwrócić uwagę na przypadający w czasie dyżuru Dzień Czarnego Kota, zbieraliśmy karmę dla kotów i przekazaliśmy ją do schroniska. Z okazji Międzynarodowego Dnia bez Papierosa przeprowadziliśmy serwis informacyjny o szkodliwości palenia a każda klasa przygotowała pracę plastyczną  - prace te wyeksponowaliśmy na korytarzu szkolnym. Sprzedawaliśmy ciasta i babeczki a zarobione pieniądze zostaną przekazane na wolontariat. Musicie przyznać, że były to bardzo pracowite dwa tygodnie...

Czytaj więcej o: Pierwsza tura Dyżuru Gospodarza Szkoły

Finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

2017-11-19
Powiększ zdjęcie

BRAWO KORNELKA! JESTEŚMY DUMNI! A tak o Nas piszą: "14 listopada br. w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Oławie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem konkursu było kształtowanie wśród najmłodszych prawidłowych zachowań w obszarze bezpieczeństwa drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Oławie zorganizowała konkurs plastyczny  adresowany  do uczniów szkół podstawowych, klas 0-I, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo najmłodszych w drodze do szkoły  i ze szkoły do domu.  Do konkursu zgłosiło się 17 szkół podstawowych z powiatu oławskiego.  Po wstępnych eliminacjach, do  komendy wpłynęło 58 prac wykonanych przez  małych artystów.  Komisja konkursowa miała  problem z wyborem  najlepszych  projektów. Wszystkie prace były  ciekawe i dokładnie odzwierciedlały temat konkursu. Jako najlepszą pracę, komisja uznała pracę Kornelii Fuks ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Oławie.  Drugie miejsce zajął Dawid Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Osieku.  Trzecie miejsce zajęła Milena Suchoń ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Jelcza-Laskowic. Komendant przyznał także trzy wyróżnienia – dla Amelii Markiewicz ze Szkoły Podstawowej w Domaniowie, dla Liliany Chmielewskiej ze Szkoły Podstawowej    w Chwalibożycach i dla Zofii Zaręby ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach.

Upominek od komendanta otrzymała także najmłodsza, 4-letnia, uczestniczka konkursu, Maja Konieczna ze Ścinawy Polskiej.

Natomiast szkoła, do której uczęszcza zwyciężczyni konkursu otrzymała nagrodę specjalną,  rower, który będzie służył wszystkim uczniom przygotowującym się do zdania egzaminu na kartę rowerową.

Słodką niespodzianką zakończyło się spotkanie  z okazji rozdania  nagród i wyróżnień. Komendant zadbał o to aby każdy uczeń otrzymał porcję pysznych lodów."

 

Czytaj więcej o: Finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”