Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Piątek, 2018-07-20

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2760144
  • Do końca roku: 164 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
projekt
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Drzewko Dobra na naszej rabatce Pól Nadziei

2017-12-01
Powiększ zdjęcie

Warto zajrzeć na naszą szkolną rabatkę Pól Nadziei, bo rośnie tam Drzewko Dobra! Co to za roślinka, że została nazwana? I skąd się u nas wzięła?

Otóż została posadzona przez obecną przewodniczącą Jedynki, Dagmarę, poprzednią, Emilkę oraz Pana Zbigniewa Lewickiego reprezentującego Hospicjum dla Dzieci z Dolnego Śląska. Wydarzyło się to podczas III Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych poświeconego wolontariatowi. Listopadowy dzień był zaskakująco ciepły i słoneczny! Młodzi samorządowcy
z siedmiu oławskich szkół podstawowych otoczyli rabatkę trzymając w rękach balony i zajadając watę cukrową, którą wyczarował ze swojej maszyny Jarek z kl. 6 b ze swoim Tatą. Było radośnie, a zanim Drzewko zapuściło korzonki w ziemię, Przewodniczący Szkół wypowiedzieli głośno Dobre Słowa i wypuścili do nieba balony z helem, by te słowa poleciały w świat.

 

Czytaj więcej o: Drzewko Dobra na naszej rabatce Pól Nadziei

Andrzejkowy wieczór z wróżbami

2017-12-01

Uczniowie i Rodzice z pełniącej właśnie Dyżur Gospodarza Szkoły klasy 4 a wraz z Wychowawczynią, Panią Kasią Ostapską, przygotowali dla społeczności szkolnej andrzejkowy wieczór. Były radosne tańce w auli, mnóstwo różnych wróżb i sklepik z przekąskami. Uczniowie Jedynki nie tylko poznali swoją przyszłość, ale także wsparli zbiórkę pieniędzy dla Pani Doroty, która potrzebuje ogromnej kwoty 2 milionów złotych na lek, który uratuje Jej życie.

Czytaj więcej o: Andrzejkowy wieczór z wróżbami

Koncert w Szkole Muzycznej

2017-12-01
Powiększ zdjęcie

Andrzejki :)

2017-12-01
Powiększ zdjęcie

Bardzo trudno było dziś zrobić statyczne i ostre zdjęcie...

Czytaj więcej o: Andrzejki :)