Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2018-08-14

Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2783978
  • Do końca roku: 139 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
projekt
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Filatelistyka / 13 marca 2018 r.

2018-04-17
Powiększ zdjęcie

Dom Drzewa / 23 marca 2018 r.

2018-04-17
Powiększ zdjęcie

Filatelistyczne sukcesy!

2018-04-17
Powiększ zdjęcie

W sobotę 14 kwietnia Jedynka gościła w swoich progach miłośników filatelistyki
z Dolnego Śląska. Młodsi  przyjechali, by zmagać się w konkursowych zadaniach na temat turystyki przemysłowej Górnego Śląska oraz wykazać się fachową wiedzą
o poczcie, znaczkach i kartach pocztowych. Starsi członkowie Związku Filatelistów Polskich mieli okazję, by się spotkać, porozmawiać, zaplanowac działania na kolejene miesiące. Jest nam bardzo miło, bo goście dziękowali nam za serdeczne przyjęcie. Powodów do radości dostarczyła nam też Blanka, która zajęła drugie miejsce
w półfinale 56. Ogólnopolskiego Młodzieżowego  Konkursu Filatelistycznego. Nagrodę odebrał też Radek, który był najmłodszym wystawcą na wystawie. Pokazał piękny eksponat na temat ptaków.

Czytaj więcej o: Filatelistyczne sukcesy!

Ważna wystawa

2018-04-17
Powiększ zdjęcie

Warto zatrzymać się na chwilę przy gazetce przygotowanej przez naszych Szóstoklasistów. Piękne motto "Wszyscy braćmi być powinni" zaprasza nas do oglądania i lektury. Nasi najstarsi Uczniowie przedstawili kilka postaci wyróżnionych tytułem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Czytaj więcej o: Ważna wystawa

Bierzemy udział w II Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady!

2018-04-17
Powiększ zdjęcie

Czytanie jest u nas w modzie, zatem już po raz drugi odpowiedzieliśmy na zaproszenie wydawnictwa Akapit i... czytamy Jeżycjadę. Zaczęli harcerze nocą podczas Godziny dla Ziemi, a po próbnym sprawdzianie po kolejne tomy serii Małgorzaty Musierowicz sięgnęli w Bibliotece Miejskiej szóstoklasiści. Byli naprawdę zdziwieni, gdy zobaczyli, jak wiele ich jest. A że na okładkach lektur z tej serii zawsze są twarze, to spontanicznie zaczęli się do nich "przymierzać". Za kilka lat to będzie niezła zagadka - odgadnąć, kto się ukrył za którym tomem!

Czytaj więcej o: Bierzemy udział w II Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady!