Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2019-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 3067159
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 152 dni
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Z Samorządzikiem o Konstytucji i nie tylko

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

Starsi Uczniowie do biało-czerwonych dni przygotowywali się w szkole, a młodsi - na terenach rekreacyjnych przy Jedynce. Bo u nas wiedzę zdobywa się w działaniu! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, by przekonać się, jak Samorządzik zorganizował zabawy z okazji Święta Pracy, Dnia Flagi i Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Czytaj więcej o: Z Samorządzikiem o Konstytucji i nie tylko

TŁUSTY CZWARTEK

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj mama Kasi zrobiła nam niesamowitą niespodziankę i przywiozła ogromną ilość pączków!!!  Mogliśmy nie tylko podtrzymać tradycję TŁUSTEGO CZWARTKU i najeść się słodkich kalorii ale i podzielić się z innymi. Pączków było kilka kartonów i nasza Pani częstowała nimi każdego chętnego ucznia.

Czytaj więcej o: TŁUSTY CZWARTEK

Gala Najlepsi z Najlepszych

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

My też mamy swoje osiągniecia!

Czytaj więcej o: Gala Najlepsi z Najlepszych

Dzień Kobiet w naszej klasie

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

Jak co roku nasi panowie nie zapomnieli o klasowych kobietkach i potrafili się zorganizować. Dziękujemy

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w naszej klasie

Bitwa pod Grunwaldem

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

22.04.2018 roku była bardzo ciekawa lekcja historii. Przygotowywaliśmy projekty o Bitwie pod Grunwaldem . Były : prezentacje, inscenizacje, film i scenki.

Czytaj więcej o: Bitwa pod Grunwaldem

Wyjazd do Wrocławia

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

22 kwietnia pojechaliśmy do Wrocławia na przedstawienie Mity Greków. Przedstawienie bardzo nam się podobało a nasz kolega Sebastian został wybrany przez aktorów i uczestniczył w nim jako aktor!. Najciekawsze jednak były zajęcia przed spektaklem. Pojechaliśmy do kręgielni i uczyliśmy się grać w kręgle. Wielu z nas było tutaj po raz pierwszy w życiu. Takie zajęcia mogły by się odbywać częściej!

Czytaj więcej o: Wyjazd do Wrocławia

Apel Wolontariacki

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

5 grudnia obchodzony był Dzień Wolontariatu. Z tej okazji Samorząd Uczniowski klas 4 – 6 zorganizował spotkanie dla uczniów, podczas którego zapoznał wszystkich z ideą wolontariatu, oraz przedstawił formy jego realizacji, które zostały wypracowane przez uczniów podczas III FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH OŁAWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Czytaj więcej o: Apel Wolontariacki

"Każda kropla dobroci, czyni może nadziei"

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

 Jak co roku SU naszej szkoły włączył się do działań wolontariackichrganizowanych przez oławski oddział Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.  Nasza reprezentacja uczestniczyła w uroczystościach inauguracyjnych, sadzeniu cebulek żonkili na skwerze miejskim a także wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym. Do opiekunek SU  wpłynęło 18 prac, spośród których zostały wytypowane 3  Oliwki Kuś, Anastasii Smihelskiej oraz Natalki Gelger. Pozostałe prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Z ogromną radością dowiedzieliśmy się, że praca Natalii Gelger wywalczyła 2 miejsce w Powiecie. Gratulacje Natalko!

Czytaj więcej o: "Każda kropla dobroci, czyni może nadziei"

III FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

Było mądrze, serdecznie i pracowicie. Oraz... wesoło! Już po raz trzeci oławskie samorządy szkół podstawowych (teraz już siedmiu!)  przybyły do Jedynki, by poznać się, wymienić  doświadczeniami i pomysłami i skupić na chwilę na wybranym temacie. Tym razem pochyliliśmy się nad ideą wolontariatu. Zaproszenia przyjęły od nas wyjątkowe Osoby, dla których wolontariat stał się sposobem na życie.

Czytaj więcej o: III FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH