Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 3005899
  • Do końca roku: 14 dni
  • Do wakacji: 186 dni
projekt
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Próbna ewakucja

2018-09-21
Powiększ zdjęcie

Jeszcze dobrze nie zaczęła się czwarta lekcja, kiedy usłyszeliśmy dźwięk dzwonka. Jeden, potem drugi, trzeci
i czwarty. I już wszystko było jasne: to ALARM!!! W ciągu kilku sekund wszystkie klasy pięknie ustwione w pary opuściły sale i ruszyły  w kierunku szkolnego boiska. Tam Pani Dyrektor odebrała od nauczycieli raport z obecności uczniów na miejscu zbiórki i przypomniała zasady prawidłowej, bezpiecznej ewakuacji.
Tak pożegnaliśmy ponoć ostatni upalny dzień w tym roku.
Oby wszystkie alarmy w naszej Szkole miały tylko charakter próby, jak dziś...

Czytaj więcej o: Próbna ewakucja

To my, czwarta b!

2018-09-21
Powiększ zdjęcie

Tak niedawno wędrowaliśmy do pierwszej klasy, a tu już czwarta! Jak to poważnie brzmi. Zaczynamy zupełnie nową szkolna przygodę. Wiele przedmiotów, nowi nauczyciele i nasza nowa Wychowawczyni, Pani Małgorzata Szeremeta. Jaki będzie dla nas ten czas? Na pewno dobry i pełen wrażeń...

Czytaj więcej o: To my, czwarta b!

Szklane domy i Narodowe Czytanie

2018-09-21
Powiększ zdjęcie

W całej Polsce czytane jest Przedwiośnie. Choć to książka dla starszych, my także podjęliśmy wyzwanie. W imieniu naszej klasy fragment ksiażki Stefana Żeromskiego odczytała w auli Oliwka. A potem budowaliśmy szklane domy, o których Cezareu Baryce opowiadał jego ojciec. Podzieliliśmy się na grupy, i choć zadanie nie należłao do najłatwiejszych, poradziliśmy sobie z nim całkiem dobrze!

Czytaj więcej o: Szklane domy i Narodowe Czytanie

Poznajemy historię pewniej kropki i tworzymy!

2018-09-21
Powiększ zdjęcie

Dzień Kropki zainspirował nas do napisania kropkowych opowieści. Najpierw dostaliśmy kolorowe kartki i każdy wybrał sobie jedną naklejkę-kropeczkę. Potem zamknęliśmy oczy i pani zaczarowała nas w pisarzy. Nasza wyobraźnie powędrowała daleko i po chwili już każdy z nas miał w głowie kropkową historie. Wszyscy je spisaliśmy i można było je czytac na wystawie na przciwko gabinetu polonistycznego. Okazało się, że mamy talent do pisania!

Czytaj więcej o: Poznajemy historię pewniej kropki i tworzymy!

Ekologiczne torby i my

2018-09-21
Powiększ zdjęcie

Każdy z nas wie, że foliowe torby, które zabieramy na zakupy i bardzo szybko wyrzucamy, są nieekologiczne. Na Kole Aktywnosci Twórczej postanowiliśmy ozdobić bawełniane torby wielokrotnego użytku, by już zawsze nosić je ze sobą na zakupy i dbac o przyrodę. Zainspirowały nas kropki i praca poszła nam szybko i sprawnie. A gdy torby schły, my śpiewaliśmy Dot Song. Okazało się, że mamy talent do ozdaniania tkanin! Brawo my!

Czytaj więcej o: Ekologiczne torby i my

Wystawa wakacyjnych wspomnień

2018-09-21
Powiększ zdjęcie

Choć wakacje przeszly już do hostorii, to pozostawiły po sobie wiele wspomnień. W domu mieliśmy odszukać jakiejś wakacyjnej pamiątki lub czegoś, co kojarzy nam się z ciepłymi miesiącami wypełnionymi wypoczynkiem. Można było też przynieść te przedmioty na lekcję. Z zaproszenia skorzystało kilka osób i stworzyliśmy wystawę wkacyjnych pamiątek. Potem Maja, Asia, Gustaw, Bartek, Ala pokazywali przyniesione przedmioty i pięknie, głośno i wyraźnie przedstawiali się. To bardzo ważne, jakie wrażenie zrobimy, gdy się przedstawiamy! A potem opowiadali historię sówek, kotka, muszelki, mapy, Pokemona, zdjęcia i breloczka. Okazało się, że dwie nasze koleżanki w czasie wakacji zdobyły Wielką Sowę! A Gustaw na plakacie wyborczym do SU ma zdjęcie wykonane w Parku Niespodzianek w Ustroniu i na mapie pokazał nam okolice, gdzie wędrował po górach. Asia przywiozła swojego pluszaka z Konina od Babci, a inni też mają tam swoją rodzinę! Wiele dowiedzieliśmy się o sobie i o naszych przygodach. I ładnie, odważnie o tym opowiadaliśmy. Brawo i gratulacje dla wszystkich, którzy zechcieli się zaprezentować i przygotowali się do lekcji!

Czytaj więcej o: Wystawa wakacyjnych wspomnień

Cebulkowe spotkanie

2018-09-21
Powiększ zdjęcie

Pierwsza lekcka z wychowacą w naszej szkole to zwyczajowo "Cebulkowe spotkanie" czyli zajęcia, podczas których starsi, doświadczeni już uczniowie Jedynki opowiadają młodszym kolegom o szkolnych sprawach. I my - usiedliśmy w kręgu, a każdy z nas miał na przeciwko starszego koelgę lub koleżankę. Pani podawała temat rozmowy, a my słuchaliśmy opowieści piątoklasistów. Potem następowała zmiana i już mieliśmy kolejnego partnera do rozmowy, który znów zdradzał nam rózne sekrety szkolnego życia. A potem oczywiście nastepowała zmiana, i kolejna, i kolejna.... i już coraz wiecej wiedzieliśmy o Jedynce i zwyczajach w niej panujących. NO i poznaliśmy starszych kolegów. W razie czego, nie zginimey w szkole, oni nam zawsze pomogą!

Czytaj więcej o: Cebulkowe spotkanie