Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2019-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 3066955
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 152 dni
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Chłopcom - Dziewczęta

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

Choć 30 września wypadł w tym roku w niedzielę, Chłopcy i tak mieli swoje święto. W niektórych klasach w piątek, w innych w poniedziałek, dziewczęta przygotowały dla swoich kolegów z klasy sympatyczne niespodzianki. Były samodzielnie pieczone i dekorowane babeczki, piękne piórniczki-sówki zrobione z surowców wtórnych, małe piłeczki, baloniki, zabawne okulary, kupony, certyfikaty i słodkości. Chłopcom chyba się podobało, bo byli taaaacy uśmiechnięci!

Czytaj więcej o: Chłopcom - Dziewczęta

Dzien Głośnego Czytania

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym roku do głośnego czytania czwarto i piątoklasiści wybrali serię Martina Widmarka Biuro Detektywistyncze Lassego i Mai.

Czytelnicy usiedli w kręgu wokół mapy miasteczka Valleby i każdy czytał fragment swojej książki. Pozostali wsłuchiwali się i na mapie wskazywali miejsca, o których była mowa w opowieści. Odznaczaliśmy też na liście uśmiechniętymi buźkami poznane tytuły. Dobrze słucha się pięknie czytających rówieśników!

 
Czytaj więcej o: Dzien Głośnego Czytania