Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2019-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 3066949
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 152 dni
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Jesteśmy pierwszakami - Witaj pierwsza klaso

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Jesteśmy bezpieczni

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

W pierwszych dniach września...

Czytaj więcej o: Jesteśmy bezpieczni

SOS SOS SOS - rozpoznajemy sygnałyalarmowe

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

W pierwszych dniach września, pracujac na zajęciach, usłyszelismy ....

Czytaj więcej o: SOS SOS SOS - rozpoznajemy sygnałyalarmowe

Kropy, kropki, kropeczki

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

15 września - dzień, w którym każdy z nas może opowiedzieć o swoich talentach,

Czytaj więcej o: Kropy, kropki, kropeczki

Nasz Dzień Kropki!

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Dzień Kropki to taki dzień, kiedy dzieci na całym świecie chwalą się swoimi talentami i opowiadają o swoich pasjach i sukcesach. Naszą klasę za forum szkoły zaprezentował Krzysiu, który pokazał nam własnoręcznie sklejony model i opowiedział, jak wykonuje takie cudeńka.
A że jesteśmy bardzo muzykalni, to nauczyliśmy się też The Dot Sonng i zaśpiewaliśmy ją do kamery. Wszystkie klasy oglądały nasz teledysk z ogromnym zainteresowaniem i bardzo im się podobało nasze dzieło.

Czytaj więcej o: Nasz Dzień Kropki!

Biliśmy rekord!

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

16 października w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca wzięliśmy udział w biciu rekordu w ilości osób równocześnie wykonujących resuscytację krążeniowo-oddechową. W szkolnej auli od 12:00 do 12:30 pokazaliśmy, że umiemy ratować!

Czytaj więcej o: Biliśmy rekord!

W solidarności z chorymi na raka

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

12 października, w piękny słoneczny dzień, wyszliśmy ze szkoły, by w okolicach oławskiego liceum wziąć udział w Marszu Różowej Wstążeczki. Najpierw różne osoby opowiadały o profilaktyce, czyli o tym, że dziewczęta i chłopcy, mamy i tatusiowie, babcie i dziadkowie powinni się badać. Jedna z mówiących osób zwróciła uwagę na to, że nie wolno nam zostawiać w samotności osób już chorych. Wspomnieliśmy też i uczciliśmy minutą ciszy zmarłą niedawno Panią Elżbietę Wojdyłę. Darkowi i Wiktorowi przypało zadania niesienia transparentu. Wszyscy dostaliśmy piękne różowe baloniki, które sprawiły nam dużo radości. Natomiast dziewczęta wpięły we włosy piękne róże.

Czytaj więcej o: W solidarności z chorymi na raka

Pisaliśmy Sto pozdrowień na Stulecie Niepodległości!

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Nasza Szkoła włączyła się do ogólnopolskie akcji pod hasłem Sto pozdrowień na stulecie Niepodległości. Zadanie polega na tym, że my wysyłamy 100 kartek do szkół z całej Polski, a w nich opowiadamy o ciekawostkach na temat swojej miejscowości. Oczywiście z tych stu szkół także otrzymujemy widokówki. Kilka osób z 5 a podjęło się wyzwania i napisaliśmy i zaadresowaliśmy kilka pocztówek. Teraz czekamy na odpowiedzi!

Czytaj więcej o: Pisaliśmy Sto pozdrowień na Stulecie Niepodległości!

Zaczynamy po raz ostatni

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Trudno w to uwierzyć, ale to nasze ostatnie rozpoczęcie roku szkolnego w Jedynce...

Czytaj więcej o: Zaczynamy po raz ostatni

Zwyciężyliśmy!!!

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Ostatni konkurs o Patronie Szkoły i... upragnione zwycięstwo! To w naszej klasie będzie stała korona Bolesława! Dziękujemy Chłopcom za wspaniałe reprezentowanie nas w historycznych zmaganiach!

Czytaj więcej o: Zwyciężyliśmy!!!

Zorganizowaliśmy szkolny Dzień Kropki!

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Tak się złożyło, że podczas naszego Dyżuru Gospodarza Szkoły wypadł Dzień Kropki. Podjęliśmy z tej okazji wiele inicjatyw, i choć nie wszyscy do końca wywiązali się ze swoich zadań, to zaangażowaliśmy do działania całą szkolną społeczność!

Czytaj więcej o: Zorganizowaliśmy szkolny Dzień Kropki!

Cebulkowe spotkanie

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Tak, jesteśmy już najstarsi w szkole. W związku z tym przypadł nam obowiązek zorganizowania Cebulkowego Spotkania, by wprowadzić w szkolne życie Czwartoklasistów. Zdradziliśmy im sporo jedynkowych sekretów, opowiedziliśmy im o szkolnych ciekawostkach. Teraz możemy ich na co dzień wspierać, zanim okrzepną i zadomowią się w głównym budynku Jedynki.

Czytaj więcej o: Cebulkowe spotkanie

Wystawiliśmy przedstawienie

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Nasze muzyczne i aktorskie talenty pokazaliśmy na scenie w Dniu Patrona Szkoły. Sztuka opowiadała o czasach piastowskich i miała charakter musicalu. Zachwyciła wszystkich - warto było pracować przez wiele miesięcy!

Czytaj więcej o: Wystawiliśmy przedstawienie