Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2961289
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 214 dni
projekt
Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

 

 

Artykuły

Podsumowanie akcji 100 pozdrowień na Stulecie Niepodległości

2018-11-18

W piątkowy wieczór 16 listopada odpięliśmy ze specjalnej gazetki wszystkie widokówki, które przez ostatni miesiąc przychodziły do nas ze szkół w całej Polsce. Harcerki podjęły się niełatwego zadania ułożenia kartek w odpowiednich miejscach wokół mapy Polski. Kartek jest naprawdę mnóstwo i na mapowo-pocztowa kompozycja zajęła sporą część podłogi w naszej auli.

Czytaj więcej o: Podsumowanie akcji 100 pozdrowień na Stulecie Niepodległości

Gratka dla miłośników książki!

2018-11-18

Nareszcie dotarła do nas od dawna oczekiwana przesyłka! Oto klasa 6 c w piątkowe popołudnie miała okazję otworzyć karton i jako pierwsza wzięła do rąk książki, które przyszły do nas jako nagroda za zwycięstwo w akcji "Jak nie czytam, jak czytam", którą organizowaliśmy w czerwcu tego roku na oławskim Rynku. 43 wspaniałe tytuły, o które uczniowie Jedynki prosili w ankietach, już wkrótce będą gotowe do wypożyczeń w naszej szkolnej biblitece. Zanim to się stanie, szóstoklasiści odwiedzili wszystkie klasy podczas szóstej lekcji i pokazali nasze wygrane książki oraz nakręcili krótki spot z podziękowaniami dla wszystkich, którzy wsparli nas w akcji. No to - do poczytania!

Czytaj więcej o: Gratka dla miłośników książki!

Harcerze dla Niepodległej

2018-11-18

17 listopada zuchy i harcerze z Jedynki pięknie zaśpiewali dla Niepodległej podczas koncertu zorganizowanego przez Hufiec ZHP Oława. Zarówno występ zuchów jak i harcerzy wzbudził w odbiorcach wiele emocji. Rekwizyty, choreografia i piękny śpiew naszych młodych patriotów w mundurach wywołały wzruszenie i podziw wielu osób zasiadających na widowni.

Czytaj więcej o: Harcerze dla Niepodległej

Szachiści z "Jedynki" - II miejsce w Oławie

2018-11-15
Powiększ zdjęcie

 Na niedawno rozgrywanych zawodach w ramach Igrzysk Dzieci , dużą niespodziankę sprawili nasi szachiści!!!! Nie stawiani w gronie faworytów - zajęli doskonałe II miejsce!!! Do tak dobrego wyniku, naszą drużynę poprowadził najmłodszy z naszych reprezentantów - Bartosz Skupin ( najlepszy na swojej szachownicy) - tegoroczny MISTRZ DOLNEGO ŚLĄSKA W SZACHACH SZYBKICH. Poza Bartkiem szkołę reprezentowali: Nela Komornicka, Paweł Solarski oraz Jan Mikołajczyk. Gratulujemy!!!!

 


Czytaj więcej o: Szachiści z "Jedynki" - II miejsce w Oławie

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018

2018-11-15
Powiększ zdjęcie

15 listopada ponad 30 Uczniów Jedynki wzięło udział w Edycji Polskiej konkursu, który znamy już od kilku lat. Pracownia informatyczna wypełniona była po brzegi, bo chętnych do logiczych zmagań było naprawdę wielu. Wszystko zaczęło się o godz. 12:00 i przez godzinę wszystkie zwoje mózgowe pracowały na najwyższych obrotach. Gimnastyka mózgu jest u nas coraz bardziej w modzie! Brawo! Gratulujemy wszystkim, którzy chcieli podjąć wysiłek i pogłówkować nie tylko wtedy, gdy trzeba, ale także ponadobowiąkowo!

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018