Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Statystyki

 • Odwiedziło nas: 3005810
 • Do końca roku: 14 dni
 • Do wakacji: 186 dni
projekt

Weź udział w konkursie!

Artykuły

Popisz się talentem

2018-04-04

Wszystkich, którzy lubią pisać, zapraszamy do udziału w konkursie! Trzeba dokończyć opowieść, poprosić rodzica o wypełenienie zgody i do 27 kwietnia wysałać pracę! Szczegóły w załączniki!

 

 

Czasami to, co najważniejsze, jest tuż obok nas. Za każdym rogiem może czaić się przygoda. Dlatego w tym roku zachęcamy Was, abyście przyjrzeli się swojemu najbliższemu otoczeniu. Żeby było

 

ciekawiej, do towarzystwa dostaniecie… tajemnicze rodzeństwo.
I to z supermocami! Uwaga, uwaga, oto zadanie konkursowe:

 

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że do Waszej klasy przychodzi dwoje nowych uczniów. To TAJEMNICZE RODZEŃSTWO – Ela i Wojtek. Ela jest przebojowa i zadziorna, Wojtek – rozmarzony i spokojny. Ela ma ciemne włosy i mnóstwo uroczych piegów, Wojtek – jasną czuprynę i okulary. Jak widzicie, trochę się od siebie różnią, ale mają też jedną wspólną cechę: obydwoje posiadają pewną SUPERMOC! Jaką? To już musicie wymyślić sami. Opiszcie przygodę, w jaką wplątało się rodzeństwo w Waszym mieście, regionie, małej ojczyźnie... Gdzie byli, co przeżyli, kogo poznali? No i… w jaki sposób wykorzystali swoją SUPERMOC? Wasze opowiadanie nie powinno mieć więcej niż 500 słów, czyli 2800 znaków bez spacji. Do dzieła!

 

Czytaj więcej o: Popisz się talentem

Konkurs plastyczny "Z radcą prawnym bezpieczniej"

2018-02-16

Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu zaprasza dzieci w wieku od 6 do 17 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Z radcą prawnym bezpieczniej”. Celem konkursu jest edukacja prawna dzieci i młodzieży z obszaru województwa dolnośląskiego, przybliżenie specyfiki zawodu radcy prawnego oraz rozwój inwencji twórczej uczestników.
Prace mogą zostać wykonane w dowolnej technice plastycznej i z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych (np. kredka, farba, ołówek); na papierze w formacie A4 (praca płaska). Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie OIRP we Wrocławiu. Podpisane prace konkursowe wraz z oświadczeniem stanowiącymi załącznik do regulaminu należy przesyłać w terminach podanych w Regulaminie. W razie możliwości zachęcamy do rozpowszechnienia konkursu w szerszym gronie.

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny "Z radcą prawnym bezpieczniej"

Ogólnopolski Konkurs na Grafikę Komputerową – pt. ,,Komputerowa pisanka”

2018-02-05
  1. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świątecznych związanych z Wielkanocą, rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz informatycznych u dzieci.

 

  1. Format pracy – A 4, orientacja pionowa.

 

  1. Technika pracy – grafika komputerowa.

 

  1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

 

  1. Konkurs ma charakter ogólnopolski.

 

  1. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku 7 – 10 lat (rok urodzenia 2008, 2009, 2010, 2011).

 

 1. Każde dziecko może wykonać 1 pracę.
   1. Prace zbiorowe oraz przesłane drogą elektroniczną nie będą oceniane.

   1. Prace należy wykonać w edytorze Paint, niedozwolone jest wykorzystanie (kopiowanie) gotowych elementów lub ich części ( gify, cliparty, fotomontaże, itp.)

   1. Praca na odwrocie powinna zawierać imię i nazwisko dziecka, rok urodzenia, nazwę i adres placówki, e - mail placówki, imię i nazwisko  nauczyciela – opiekuna artystycznego.

   1. Wydrukowane prace – format kartki A 4 – należy dostarczyć do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicach do dnia 16 marca 2018 r.   (ostateczna data wpływu prac do organizatorów).

   1. Rozstrzygnięcie konkursu – ogłoszenie wyników – do dnia 06 kwietnia 2018 na stronie www.zssiemianice.pl

  1. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatorów.
  2. Warunkiem udziału w Konkursie jest załączenie do przesłanej pracy pisemnego     oświadczenia   prawnych opiekunów autora o wyrażeniu zgody na przetwarzanie  danych osobowych podopiecznego, dla potrzeb niezbędnych dla realizacji Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych.  (Dz. U. z 2014 r., poz. 1182).

   Postanowienia jury są ostateczne.

   Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z pełną akceptacją regulaminu.

                        Zapraszamy !

   Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Czesława Miłosza
   w Siemianicach  k/ Słupska
   ul. Słupska 42
   76 200 Słupsk

    
Czytaj więcej o: Ogólnopolski Konkurs na Grafikę Komputerową – pt. ,,Komputerowa pisanka”

IV Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej

2018-02-05

MDK Wrocław Fabryczna zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej Wrocław 2018!

Uczestnikiem Biennale może być uczeń od IV klasy szkoły podstawowej do 25 lat
Szkoły Podstawowe (max. do 15prac z placówki oświatowej)
Szkoły Ponadpodstawowe (max. do 10 prac z placówki oświatowej)
Licea Plastyczne (max. do 20 prac z placówki oświatowej)
Młodzieżowe Domy Kultury (max. do 20 prac z placówki oświatowo-wychowawczej)

ZASADY DOTYCZĄCE PRAC KONKURSOWYCH:

Praca zgłoszona na biennale może być wykonana przez jednego lub zespół uczestników (max. 2 osoby)

- uczestnik przeglądu może zgłosić jedną pracę
- dopuszcza się wykorzystanie różnorodnych technik dekoracji przedmiotu (decoupage, złocenia, sztukateria itp.)

- praca powinna mieć charakter użytkowy - przedmioty np. torby, koszulki z nadrukiem, naczynia, kubki, pojemniki, biżuteria (ceramika, szkło, drewno, metal).

- praca może być projektem plakatu współczesnego designu

- wymagana jest dokumentacja pracy w formie cyfrowej fotografii (format zdjęcia minimum A4,  w rozszerzeniu: JPEG, TIFF, PDF, rozdzielczość minimum 300dpi)

format prezentowanych prac zakwalifikowanych do prezentacji w przestrzeni publicznej nie powinien przekraczać 1m3,
- prace większe będą prezentowane wyłącznie w formie dokumentacji fotograficznej
- pracę na fotografiach należy pokazać z kilku stron na jednorodnym tle, uwypuklając jej wartość użytkową i estetyczną.

Biennale przebiega dwuetapowo, pierwszy etap- kwalifikacja uczestników - zgłoszenia do 23 kwietnia.
II etap, finałowy, informacja o kwalifikacji do 10 maja.

 

ORGANIZATORZY:
Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Departament Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

CELE I ZADANIA:
Upowszechnianie wiedzy z zakresu sztuki użytkowej w kontekście jej wykorzystywania we współczesnym wzornictwie przemysłowym. Rozwijanie wyobraźni twórczej, stosowanie kreatywnych rozwiązań i zachęcanie do własnych poszukiwań i interpretacji dzieła plastycznego. Wspieranie pasji i uzdolnień dzieci i młodzieży. Prezentacja oryginalnych uczniowskich prac w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Udział w przeglądzie (przedmiot przeglądu, spotkanie z innymi uczestnikami).
Uczestnikiem Biennale może być uczeń od IV klasy szkoły podstawowej do 25 lat.

Inspiracje dla nauczycieli plastyki/instruktorów sekcji plastycznych/artystycznych Czym jest design? Można powiedzieć, że jest to wszystko, co można zaprojektować. Design jako dziedzina sztuki użytkowej. Projektanci (nierzadko artyści) w tej dziedzinie, nazywani są designerami, a przedmiotem ich działalności jest design jako projekt. Pojęcie designu wykorzystywane jest w takich dziedzinach jak: grafika użytkowa, projektowanie produktu, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, multimedia, moda.

KONTAKT:
Wszelkich informacji na temat Biennale udzielają pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury Fabryczna dostępni pod adresami mailowymi: biuro@mdk.wroc.pl oraz imprezy@mdk.wroc.pl

I Etap - Kwalifikacyjny

 

Organizacja (rekrutacja uczestników)
Formularz zgłoszenia, regulamin Biennale, zestaw inspiracji dla opiekunów artystycznych oraz plakat okolicznościowy są udostępnione na stronie wcrs.wroclaw.pl oraz www.mdk.wroc.pl
Zgłoszenia dokonujemy poprzez wypełnienie elektronicznej karty uczestnictwa wraz z niezbędnymi załącznikami (potwierdzenie udziału przez placówkę, dokumentacja fotograficzna) poprzez link na stronie głównej: wcrs.wroclaw.pl w terminie do 23 kwietnia 2018 r. do godziny 24.00
Cyfrowe fotografie, które należy dołączyć do zgłoszenia muszą być przesłane w jednym z formatów: JPEG, TIFF, GIF lub PDF. Minimalna rozdzielczość zdjęcia 300 dpi, format minimum A4. Każde zdjęcie powinno być opisane: [tytuł, imię, nazwisko, wiek, nazwa placówki, opiekun artystyczny].
Jury złożone z artystów plastyków Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu dokona kwalifikacji prac do wystawy w ramach Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej.
Lista osób zaproszonych do udziału w Biennale zostanie opublikowana 27 kwietnia 2018 r. na stronach wcrs.wroclaw.pl i www.mdk.wroc.pl

II Etap - Finałowy Placówka oświatowa / opiekun artystyczny uczestnika Biennale otrzyma potwierdzenie udziału w przeglądzie sztuki użytkowej wraz z pisemnym zaproszeniem do 10.05.2018 r.
Osoby chętne do wzięcia udziału w wernisażu przyjeżdżają na własny koszt.
Uczestnik Biennale przesyła prace na koszt własny do 25.05.2018 r. na adres: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej 2018, Plac Dominikański 6, 50-159 Wrocław (Sekretariat).

Konkurs należy do kategorii:


Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna we Wrocławiu

Termin zgłoszeń:23/04/2018

Nagrody: brak informacji

Przedział wiekowy: od 4 klasy SP do 25 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Typ: indywidualny

 

Czytaj więcej o: IV Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej

Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny „Życie bajką jest” 2018

2018-02-05

Tegorocznym tematem przewodnim w XXII edycji konkursu, do którego będziecie tworzyć swoje prace plastyczne i literackie są: „Bajkowe zwierzoludy”. Wierzymy, że Wasza fantazja nie będzie miała ograniczeń i powstaną arcyciekawe prace pełne artystycznego wyrazu.  Czekamy z niecierpliwością i życzymy sukcesu.

I – Konkurs plastyczny

- technika prac dowolna (bez prac wykonanych z materiałów sypkich i spożywczych);
- rysunek wykonany ołówkiem
- rysunek wykonany grafiką komputerową (wyjątkowo format A4);
- format prac nie większy niż A3 (duży blok);
- prace rolowane, składane, nie będą brane pod uwagę;
- nie będą brane pod uwagę prace zbiorowe

ocena w sześciu grupach wiekowych:
- przedszkolaki
- szkoły podstawowe – klasy 1 – 3
- szkoły podstawowe – klasy 4 – 6
- szkoły podstawowe – klasy 7 i gimnazja
- szkoły ponadgimnazjalne
- szkoły specjalne

II – Konkurs literacki

- autorski, krótki utwór literacki, nigdzie niepublikowany w formie opowiadania, baśni lub bajki;
- krótki utwór literacki, inspirowany utworami pani Ireny lub podaniami ludowymi Warmii;
- wiersz (maksymalnie trzy wiersze jednego autora);
- mile widziane prace pisane ręcznie

ocena w czterech grupach:
- szkoły podstawowe – klasy 1 – 3
- szkoły podstawowe – klasy 4 – 6
- szkoły podstawowe – klasy 7 i gimnazja
- szkoły ponadgimnazjalne.

 

Termin nadsyłania prac na konkurs:
prace wykonane zgodnie z regulaminem należy dostarczyć do dnia 03.03.2018 r. na adres:

MDK im. Ireny Kwinto
ul. Poniatowskiego 3
11-100 Lidzbark Warmiński

- nie należy oprawiać prac plastycznych w passe-partout;
- prace literackie z błędami ortograficznymi i stylistycznymi nie będą brane pod uwagę;
- przesłane prace przechodzą na własność organizatora;
- organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich;
- udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez Organizatora dla celów organizacyjnych i promocyjnych konkursu;
- informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej www.mdklw.pl

Uroczyste zakończenie konkursu połączone z wystawą prac oraz wręczeniem laureatom atrakcyjnych nagród odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim 24 marca 2018r. o godz. 11:00

 

Czytaj więcej o: Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny „Życie bajką jest” 2018