Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2019-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 3066946
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 152 dni
Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Artykuły

Z Janem Matejką do Konstytucji 3 Maja

2018-05-09
Powiększ zdjęcie

W ostatni kwietniowy dzień spotkaliśmy się z kotylionami, by przypomnieć o mjowych świętach i podsumować grę, która w ostatnich dniach toczyła się na szkolnych korytarzach. Kto odwiedził w minionych dniach Jedynkę widział, że w wielu miejscach wisiały reprodukcje obrazów Jana Matejki oraz historyczne informacje na ich temat. Uczniowie klas 4 - 6 otrzymali karty z zdaniami i wykonywali je w oparciu o obrazy mistrza. Uczniowie walczyli nie tylko o tytuł najlepszego historyka, ale również o serce mądre dla swojej klasy. 

Czytaj więcej o: Z Janem Matejką do Konstytucji 3 Maja

Powstanie w Getcie - pamiętamy

2018-05-09
Powiększ zdjęcie

19 kwietnia, rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskiem, to dzień, w którym przypominamy, jak niebezpieczne jest ludzkie przekonanie o wyższości człowieka nad człowiekiem. W tym roku, z żonkilami na sercach, weszliśmy do auli, a Ala Borowicz z klasy 5 a niesamowitym śpiewem żydowskiej piosenki "Wszyscy braćmi być powinni" przeniosła nas myślami w czasy doktora Korczaka, który z chorągiewką Króla Maciusia Pierwszego na czele pochodu prowadził swoje dzieci na Umschlagplatz, skąd pociągiem odjechały do komór gazowych obozu zagłady w Treblince. 

Czytaj więcej o: Powstanie w Getcie - pamiętamy

"Każda kropla dobroci czyni morze nadziei"

2018-05-09
Powiększ zdjęcie

Pod hasłem "Każda kropla dobroci czyni morze nadziei" przeszedł Marsz Żonkilowy wyrażające solidarność z ciężko i nieuleczalnie chorymi.  Reprezentanci ponad dwudziestu szkół z Oławy i okolic wzięli udział uroczystości otwarcia Pól Nadziei w Oławie. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć Jedynki.

Czytaj więcej o: "Każda kropla dobroci czyni morze nadziei"

Z Kogucikiem i życzeniami wielkanocnymi

2018-04-14
Powiększ zdjęcie

W świątecznej atmosferze upłynęła nam ostatnia marcowa środa. Już raniutko członkowie Samorządu Uczniowskiego wielkanocną przyśpiewką przywitali Pracowników Jedynki. Uczniowie młodszych klas spotkali się w auli, by poznać świąteczne tradycje. W starszych klasach roiło się od wielkanocnych symboli, jajeczek, króliczków, kurczaczków i bab. Klasa 5b zasiadła do świątcznego śniadania.  Wszyscy zadbali o to, by radość ze zwycięstwa życia nad śmiercią zawitała w murach Jedynki. I niech już tak zostanie!

Czytaj więcej o: Z Kogucikiem i życzeniami wielkanocnymi

"Każda kropla dobroci, czyni może nadziei"

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

 Jak co roku SU naszej szkoły włączył się do działań wolontariackichrganizowanych przez oławski oddział Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.  Nasza reprezentacja uczestniczyła w uroczystościach inauguracyjnych, sadzeniu cebulek żonkili na skwerze miejskim a także wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym. Do opiekunek SU  wpłynęło 18 prac, spośród których zostały wytypowane 3  Oliwki Kuś, Anastasii Smihelskiej oraz Natalki Gelger. Pozostałe prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Z ogromną radością dowiedzieliśmy się, że praca Natalii Gelger wywalczyła 2 miejsce w Powiecie. Gratulacje Natalko!

Czytaj więcej o: "Każda kropla dobroci, czyni może nadziei"