Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2018-10-23

Imieniny: Edwarda, Marleny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2895356
  • Do końca roku: 69 dni
  • Do wakacji: 241 dni
projekt
Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

 

 

Artykuły

Włączamy historię! Ruszamy z akacją BohaterOn!

2018-10-22

W ubiegłym roku, dwa lata temu - i w tym roku, w roku Stulecia Niepodległości, też! Piszemy kartki do Powstańców Warszawskich!

Czytaj więcej o: Włączamy historię! Ruszamy z akacją BohaterOn!

Poznajemy historię Dzieci z Dworca Brześć

2018-10-22
Powiększ zdjęcie

Są takie dzieci, które nie mają wszystkiego, o czym marzą. Nie mają nawet gdzie spać, więc zasypiają na dworcowych ławkach. Nie zawsze mają co jeść. Często nie mają rodziców. To dzieci - Uchodźcy. Dzieci, które musiały uciekać ze swojego kraju, bo ich rodziny były bite, poniżane, grożono im i w każej chwili mogły stracić życie. Trzydzieścioro takich dzieci, które uciekły z Czeczeni, żyło na Dworcu Brześć, na Białorusi, czekając, aż Polska nada im status uchodźcy. Wielu Waszych Rodziców słyszało o tym w telewizji. Z tymi dziećmi są dorośli, ale rzadko są to pełne rodziny. Dziś są już na terenie Polski, żyją wśród Polaków w różnych częściach kraju.

 

Czytaj więcej o: Poznajemy historię Dzieci z Dworca Brześć

Dziękujemy w imieniu Izy i Jej Rodziny!

2018-10-22
Powiększ zdjęcie

Bardzo miło nam poinformować, że w ramach akcji Dzień Edukacji Narodowej Bez Kwiatka, do której przyłączyła się nasza Szkoła, wrzuciliście Kochani do puszki piękną kwotę: 2 tysiące złotych! Serdecznie dziękujemy za piękny gest wsparcia Chorej. Każda złotówka podarowana Pani Izie pomaga Jej walczyć o zdrowie i życie w wiedeńskim szpitalu. Po raz kolejny społeczność Jedynki pokazała, że można na nas liczyć!

 

Czytaj więcej o: Dziękujemy w imieniu Izy i Jej Rodziny!

Pierwszoklasiści już z tarczą na piersi!

2018-10-19
Powiększ zdjęcie

19 września w poczet społeczności uczniowskiej Jedynki włączeni zostali nasi Pierwszoklasiści. W galowych strojach, przejęci, w obecności Pani Dyrektor,  swoich Rodziców, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego złożyli Ślubowanie i zostali pasowani na Uczniów Szkoły Podsatwowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Oławie.

#pasowanienaucznia

Czytaj więcej o: Pierwszoklasiści już z tarczą na piersi!

Po raz kolejny Zasiejemy Nadzieję

2018-10-18
Powiększ zdjęcie

To już tradycja - co roku jesienią zbieramy żonkilowe cebulki, by je zasadzić na rabatkach - tej miejskiej i naszej, szkolnej. 18 października klasa 5 c uczestniczyła w otwarciu jubileuszowych, dziesiątych Pól Nadziei w oławskim Centrum Sztuki.

 

Czytaj więcej o: Po raz kolejny Zasiejemy Nadzieję