Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 3005906
  • Do końca roku: 14 dni
  • Do wakacji: 186 dni
projekt
Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

 

 

Artykuły

Kolejny Alfik Humanistyczny za nami

2018-12-16
Powiększ zdjęcie

Jak co roku grudniową porą humaniści podjęli wyzwanie rozwiązania  testu sprawdzającego ich wiedzę o języku i umiejętność czytania ze zrozumieniem. 12 grudnia w dwóch salach od polskiego 60 uczniów z klas od drugiej do szóstej rozwiązało bardzo trudne testy. ALfik to konkurs ogólnopolski, więc na wyniki musimy cierpliwie poczekać. Jak tylko do nas dotrą, opublikujemy je na naszej Szkolnej Stronie. Oby byli wśród nas laureaci wyróżnień, trzymajmy kciuki!

 

Czytaj więcej o: Kolejny Alfik Humanistyczny za nami

Magiczny dywan

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

Mikołaj przyniósł w tym roku Uczniom Jedynki prezent niezwykły! Dopóki nie jest włączony, wygląda bardzo niepozornie - ot nieduża skrzynka podwieszona pod sufitem w auli... Kiedy jednak to niezwykłe pudełko podłączymy... Wyczarowuje na podłodze niezwykłą przestrzeń do zabawy i nauki. Pierwsi uczniowie mieli okazję przetestować Magiczny Dywan!

Czytaj więcej o: Magiczny dywan

Maraton Pisania Listów

2018-12-08
Powiększ zdjęcie

Amnesty International to ogólnoświatowy ruch, który stoi na straży praw człowieka. Co roku oganizuje Maraton Pisania Listów. Te listy ludzie na całym świecie piszą w obronie osób, kóre zostały niesłusznie skazane lub są prześladowane w swoich państwach za to, że walczą o przestrzeganie praw człowieka. W tym roku do działania włączyliśmy się także my!

Czytaj więcej o: Maraton Pisania Listów

Mikołajki w szkole, w kinie i na wycieczce

2018-12-07
Powiększ zdjęcie

Każda klasa spędziła ten dzień na swój sposób. Do wielu młodszych uczniów przyszedł Mikołaj z podarunkami, starsi robili sobie nawzajem drobne upominki. Czasem, żeby dostać upominek trzeba było się napracować, odnaleźć i wykonać zadania, co 4 c nie sprawiło najmniejszej trudności. Były też wycieczki - 6c wybrała się do piekarni, a klasy 5b i 6b sztukę wytwarzania i zdobienia bombek poznały w fabryce w Krośnicach. Wiele klas wybrało się także do kina, by wzruszyć się poznając historię Gryncha. To był radosny, kolorowy, pełen niespodzianek dzień. Zwłaszcza, że za drzwiami auli... Nie, tego jeszcze nie zdradzimy! Sami zobaczycie już wkrótce!

Czytaj więcej o: Mikołajki w szkole, w kinie i na wycieczce

IV Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

2018-12-10
Powiększ zdjęcie

Lucy Maud Montgomery w usta swojej bohaterki, Ani Shirley,  włożyła słowa, które stały się mottem IV Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych. „Nawet na zabawach można nauczyć się życia.  Nie tylko uniwersytet uczy nas żyć.”  To było mottem spotkania Samorządów Uczniowskich oławskich podstawówek.  naszym zdaniem.  Chcieliśmy pokazać, że można się bawić, wykorzystywać korytarz szkolny, podwórko  najbliższą okolicę, aby uczyć się przez zabawę, ale również bawić się i w ten sposób odpoczywać.

 

Czytaj więcej o: IV Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych